REKLAMA

Sejm rozpoczął posiedzenie

  • Autor: PAP/JS
  • 21 czerwca 2016 09:29
Sejm rozpoczął posiedzenie Sejm, który we wtorek po godz. 9. rozpoczął posiedzenie, zajmie się rządowym projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (fot. sejm/twitter)

Sejm, który we wtorek po godz. 9. rozpoczął posiedzenie, zajmie się rządowym projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, zgodnie z którym stawka za godzinę pracy na umowę-zlecenie oraz dla samozatrudnionych miałby wynosić minimum 12 zł od 2017 r.

Jak poinformowała w ubiegłym tygodniu minister pracy Elżbieta Rafalska, jeżeli strona społeczna przyjmie propozycję rządu dotyczącą minimalnego wynagrodzenia za pracę na etacie w wysokości 2 tys. zł w 2017 r., wtedy minimalna stawka godzinowa za pracę na umowach-zlecaniach wynosiłaby 13 zł.

Prawdopodobnie posłowie zajmą się dziś także drugim czytaniem rządowego projektu nowelizacji m.in. ustawy o VAT - to tzw pakiet paliwowy, który ma uszczelnić pobór VAT przy tzw. wewnątrzwspólnotowych nabyciach paliwa i uszczelnić koncesjonowanie obrotu paliwami z zagranicą.

Sejm przeprowadzi także drugie czytanie projektu ustawy ws. utworzenia Rady Mediów Narodowych - która nazywana jest również "ustawą pomostową". Zakłada on m.in., że Rada ma powoływać zarządy i rady nadzorcze TVP, PR i PAP. RMN ma liczyć 5 członków, z których 3 ma powoływać Sejm, a 2 - prezydent. Ich kadencja ma trwać 6 lat. Kandydatów (po dwóch na każde miejsce) na członków Rady powoływanych przez prezydenta przedstawiać mają dwa największe kluby opozycyjne.

Czytaj też: Koniec papierologii. MR zapowiada integrację PIT, składki ZUS i zdrowotnej

Prawdopodobnie Sejm wysłucha też sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2015 roku wraz z informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w ubiegłym roku.

Ponadto przysięgę złożyć ma nowy prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adama Glapiński. Posłowie mają też zdecydować, czy wysłuchają informacji ministra rolnictwa i rozwoju wsi ws. odwołania prezesów polskich stadnin koni w Janowie Podlaskim oraz w Michałowie.

Sejm wysłucha także informacji o działalności Rzecznika Praw Dziecka w 2015 r. oraz sprawozdania ministra spraw wewnętrznych i administracji z realizacji w ubiegłym roku ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA