REKLAMA

Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 24-30 października 2016 r.

  • Autor: Parlamentarny.pl (GP)
  • 24 października 2016 07:25
Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 24-30 października 2016 r. Mateusz Morawiecki weźmie udział w Forum Ekonomicznym na Białorusi. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Co wydarzy się w bieżącym tygodniu? Mateusz Morawiecki pojedzie na Białoruś, gdzie uczci 25 lat niepodległości wschodniego sąsiada. Weźmie udział w XX Forum Ekonomicznym Dobrosąsiedztwo.
• Marszałek Stanisław Karczewski uda się natomiast w tym tygodniu z dwudniową wizytą do Estonii.
• Do Polski przyjedzie z kolei Macky Sall, prezydent Senegalu.
• 25 października mija dokładnie rok od wygranej w 2015 roku przez PiS elekcji parlamentarnej.

Sejm

Następne posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 3 i 4 listopada 2016 roku.

25.10

Komisje i zespoły parlamentarne
- Parlamentarny Zespół ds. inwestycji: "Złoczew - eksploatacja złoża węgla brunatnego jako element bezpieczeństwa energetycznego kraju" będzie obradował w Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie
- Komisja Zdrowia
- Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży
- Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych

26.10

Komisje i zespoły parlamentarne
- Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych będzie obradować w Gmachu Starostwa Powiatowego w Bartoszycach

27.10

Komisje i zespoły parlamentarne
- Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego
- Eurorealistyczny Zespół Parlamentarny

Senat

24.10

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z delegacją w dniach 24 do 25 października 2016 r., na zaproszenie przewodniczącego parlamentu Estonii Eiki Nestora, złoży wizytę w tym kraju.

Polscy politycy dbają o poprawę stosunków z krajami nadbałtyckimi, źródło: facebook.com/stanislawkarczewski

26.10

Komisje
Posiedzenie Komisji Środowiska
Posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności
Posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu

Rząd

24.10

Premier Beata Szydło odwiedzi Łomżę i będzie przemawiać na konferencji dotyczącej Via Baltica, konferencja o godz. 15.

25.10

Posiedzenie Rady Ministrów odbędzie się o godz. 12.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

25.10

Wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka będzie gościem opery „Goplana” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Wiceminister wręczy występującej w spektaklu Małgorzacie Walewskiej Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

26.10

Wiceminister kultury, Magdalena Gawin weźmie udział w zakończeniu 40. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Paryżu. Spotkanie trwa do 26 października.

Wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka weźmie udział w inauguracyjnym posiedzeniu Rady do spraw Instytucji Artystycznych drugiej kadencji.

Ministerstwo Rozwoju

24.10

Wicepremier Mateusz Morawiecki złoży wizytę na Białorusi. Będzie uczestniczył, wraz z delegacją polskiego rządu, w IV posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Międzyrządowej Komisji Współpracy Gospodarczej. Wcześniej spotka się z prezydentem Republiki Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, premierem Andriejem Kobiakowem oraz wicepremierem Michaiłem Rusym. Wicepremier Morawiecki otworzy także XX Forum Ekonomiczne Dobrosąsiedztwo

W sierpniu minęło 25 lat od ogłoszenia niepodległości przez Białoruś. Na zdjęciu prezydent kraju Aleksander Łukaszenko. (źródło: youtube.com)

- Podsekretarz stanu Tadeusz Kościński weźmie udział w w uroczystości otwarcia Fabryki Volkswagen Crafter w Białężycach koło Wrześni.

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w Kongresie Transportu Publicznego. Tematem wystąpienia będzie "Czy inwestycje w transport publiczny pomogą zrewitalizować polskie miasta?"

25.10

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w posiedzeniu Komitetu Monitorującego Program Polska Cyfrowa w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie w Warszawie udział w Gali Klastrów, podczas której zostanie wręczony status Krajowym Klastrom Kluczowym wybranym w ramach II rundy konkursu.

- Sekretarz stanu Jerzy Kwieciński weźmie udział w inauguracji programu Polskiego Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych. Został on zainicjowany i jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

26.10

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w posiedzeniu Komitetu Monitorującego Szwajcarsko-Polski Program Współpracy w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Jadwigi Emilewicz weźmie udział w konferencji „Motoryzacja kołem zamachowym polskiej gospodarki”. Konferencja będzie poświęcona przede wszystkim programowi elektryfikacji transportu publicznego. Odbędzie się w resorcie rozwoju w Warszawie.

- Sekretarz stanu Jerzy Kwieciński weźmie udział w Warsaw Security Forum.

27.10

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w Globsec Tatra Summit Investment Forum podczas sesji: Investments in Central Europe – Regional Cooperation na Słowacji w Bratysławie.

- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie udział w konferencji "Innowacyjne rozwiązania skandynawskich firm w Polsce" w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Radosław Domagalski-Łąbędzki weźmie udział w Forum Gospodarczym Polska-Senegal w Warszawie.

28.10

- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie udział w konferencji "Innowacyjna Europa 2016" podczas panelu „Intelektualny potencjał Polski - finansowanie rozwoju i wzmacnianie działalności badawczo-rozwojowej". Miejscem spotkania będzie Łódź.

- Sekretarz stanu Jerzy Kwieciński weźmie udział w konferencji  „Efektywność i skuteczność w sektorze publicznym” w Warszawie.

- Podsekretarz stanu Adam Hamryszczak weźmie udział konferencji prasowej nt. Wschodniej Magistrali Kolejowej. Konferencja odbędzie się w Rzeszowie.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

24.10

- Wiceminister Tomasz Żuchowski weźmie udział w konferencji poświęconej projektowi Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, która odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

- Wiceminister Kazimierz Smoliński weźmie udział w Regionalnych Obchodach Dnia Poczty Polskiej - Dnia Łącznościowca, w Otrębusach.

Minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Jerzy Szmit wezmą udział w konferencji ws. budowy drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn (via Baltica).

- Wiceminister Justyna Skrzydło weźmie udział w posiedzeniu Polsko-Białoruskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej oraz będzie uczestniczyć w ceremonii otwarcia XX Forum Ekonomicznego Dobrosąsiedztwo 2016.

25.10

Wiceminister Kazimierz Smoliński weźmie udział w Regionalnych Obchodach Dnia Poczty Polskiej - Dnia Łącznościowca w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności.

26.10

- Wiceminister Kazimierz Smoliński weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami oraz Polskiej Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości, podczas którego omawiane będą nowe założenia polityki mieszkaniowej ujęte w Narodowym Programie Mieszkaniowy a także regulacje prawne zawarte w projekcie Kodeksu urbanistyczno-budowlanego.

- Wiceminister Kazimierz Smoliński będzie uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia REIT Polska.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

24.10

Minister Elżbieta Rafalska weźmie udział w spotkaniach z przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych działających w zakresie pomocy społecznej, spotkanie odbędzie się w Szczawnicy (Nowy Targ, Limanowa)

- Sekretarz Stanu Stanisław Szwed i Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska wezmą udział w obchodach Dnia Pracownika ZUS.

- Sekretarz Stanu Stanisław Szwed weźmie udział w spotkaniu członków sieci pozarządowych instytucji rynku pracy, spotkanie odbędzie się w Warszawie.

25.10

- Sekretarz Stanu Stanisław Szwed weźmie udział w XVII Ogólnopolskim Forum Prawa Pracy w Warszawie.

- Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska weźmie udział w posiedzeniu Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju w Warszawie.

26.10

- Sekretarz Stanu Krzysztof Michałkiewicz weźmie udział w posiedzeniu Zespołu ds. osób niepełnosprawnych w Warszawie.

- Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska weźmie udział w Konferencji członków Regionalnej Platformy Współpracy i Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej, pod Warszawą w Białobrzegach.

27.10

Minister Elżbieta Rafalska spotka się z Minister Pracy i Polityki Społecznej Bułgarii Zornitsą Roussinovą. Spotkanie odbędzie się w Warszawie.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska obok Piotr Dudy, szefa Solidarności, na spotkaniu w centrum Dialog. (źródło: MRPiPS/twitter.com)

28.10

Minister Elżbieta Rafalska oraz podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska wezmą udział w spotkaniu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Ministerstwo Energii

25.10

- Podsekretarz stanu Michał Kurtyka spotka się z interesantami w sprawie skarg i wniosków.

- Ministerstwo Energii, Ministerstwo Handlu i Przemysłu Japonii oraz Japońskie Centrum Energetyki Węglowej zapraszają na II Polsko-Japońskie Seminarium Czystego Węgla. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Novotel w Warszawie.

Prezydent

25.10

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w województwie podlaskim.

26.10

Wizytę oficjalną w Polsce złoży prezydent Republiki Senegalu Pan Macky Sall. Wizyta potrwa do 28 października.

Macky Sall jest czwartym prezydentem Senegalu. W tym tygodniu odwiedzi Polskę. (źródło: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Trybunał Konstytucyjny

25.10

- Sąd Konstytucyjny będzie badał zasady zabezpieczenia roszczeń, skład TK poprowadzi sędzia Stanisław Biernat.

- Sąd Konstytucyjny będzie badał zasady dotyczące kuratorów sądowych i procesów legislacyjnych, skargę wniósł prezydent RP, a TK będzie orzekał w pełnym składzie

Narodowy Bank Polski

24.10

Bank przedstawi "Szybki Monitoring NBP", a w nim prognozy koniunktury na czwarty kwartał 2016 roku.

Rzecznik Praw Obywatelskich

25.10

W godzinach 11.00 do 14.00 w Zespole Szkół Publicznych w Łazach odbędzie się spotkanie organizowane przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich wspólnie z urzędem gminy w Lesznowol, celem jest konsultacja prezentowanego w publikacji „System wsparcia osób starszych w środowisku zamieszkania” podejścia do wspierania osób starszych w środowisku lokalnym.

Inne

24.10

Dzień Narodów Zjednoczonych, jest obchodzony w rocznicę wejścia w życie Karty Narodów Zjednoczonych w 1945 r.

Kukiz'15 informuje na stronie internetowej o otwartym spotkaniu z posłem na Sejm RP Barbarą Chrobak w Knurowie.

25.10

Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt
Święto Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Rocznica: Mija dokładnie rok od wyborów w 2015 roku. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu i Senatu RP.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS. (źródło: pis.org.pl)

26.10

Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Rocznica: W 1993 roku Waldemar Pawlak został premierem RP

27.10

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego

29.10

W 2012 roku Polska spłaciła Klubowi Londyńskiemu ostatnią ratę (297 mln dolarów) zadłużenia zagranicznego, zaciągniętego w czasie rządów Edwarda Gierka.

30.10

Rocznica: W 1951 roku założono Polską Akademię Nauk (PAN).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA