REKLAMA

Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 27 marca - 2 kwietnia 2017 r.

  • Autor: Parlamentarny.pl (GP)
  • 27 marca 2017 10:02
Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 27 marca - 2 kwietnia 2017 r. Senatorowie zajmą się pracą w komisjach, będzie też w wyższej izbie parlamentu wystawa poświęcona ochronie dziedzictwa kolejowego w Polsce. (fot.:Senat RP/senat.gov.pl)

W Sejmie PiS będzie rozmawiać o rolnictwie. W ostatnim tygodniu marca zbierze się Senat RP. Ministerstwa też nie próżnują i wysyłają zarówno ministrów jak i wiceministrów do pracy.

Sejm

Kolejne posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 5, 6, 7 kwietnia 2017 roku.

27.03

Odbędzie się w Sejmie konferencja klubu parlamentarnego Unii Europejskich Demokratów, pt. "Dobra emerytura za dobrą służbę".

29.03

Zbierze się podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw.

31.03

Odbędzie się w Sejmie konferencja "Program rolny PiS a realizacja porozumień ustrzycko-rzeszowskich". Organizatorami spotkania są klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Senat

27.03

- W Senacie odbędzie się konferencja poświęcona ochronie dziedzictwa kolejowego w Polsce.
- W ramach współpracy parlamentów narodowych w Senacie w dniach 27 i 28 marca odbędzie się VIII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy. Parlamentarzyści trzech państw dyskutować będą m.in. na temat polityki wobec Białorusi.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w czasie spotkania dyplomatycznego z ambasadorem Królestwa Tajlandii Mansavi Srisodapol’a, źródło: Senat RP/ senat.gov.pl

28.03

Prace komisji senackich
- Posiedzenie Komisji Zdrowia.
- Posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
- Posiedzenie Komisji Środowiska, Komisji Rodziny i Polityki Senioralnej.
- Posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu.
- Posiedzenie Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Praw Człowieka.

Młodzi szachiści po raz szósty zagrają dla Polonii w parlamencie.

29.03

Posiedzenie Senatu RP

Prace komisji senackich
- Posiedzenie Komisji Infrastruktury
- Posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji
- Posiedzenie Komisji Środowiska

Zostanie otwarta wystawa poświęcona ochronie dziedzictwa kolejowego w Polsce. Jej celem jest zaprezentowanie dokonań z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego związanego z historią kolei i jej obiektów zabytkowych w Polsce. Ekspozycja, którą przygotowała spółka PKP CARGO, towarzyszy konferencji poświęconej temu samemu zagadnieniu.

Rząd

29.03

Zbierze się Komitet ds. Europejskich

Wicepremier Piotr Gliński, źródło: MKIDN/mkidn.gov.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

28.03

Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w koncercie z okazji 80. rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego.

31.03

- Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński weźmie udział w uroczystościach, podczas których zostaną podpisane umowy o współprowadzeniu Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie i Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.
- Wiceminister Jarosław Sellin weźmie udział w koncercie symfonicznym organizowanym przez Polską Orkiestrę Sinfonia Iuventus.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

27.03

- Wicepremier Jarosław Gowin spotka się z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego, Leszno.
- Łukasz Szumowski będzie reprezentował MNiSW na Międzynarodowym Kongresie CEE Innovators Summit, Warszawa.
- Zbierze się Rada Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Warszawa.

29.03

- Jarosław Gowin i Łukasz Szumowski wezmą udział w konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, Lublin.
- MNiSW zaprasza na współorganizowaną w Lublinie konferencję "Doskonałość edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia?". Współorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

30.03

- Odbędą się Targi edukacyjne Education & Career Expo w Taszkiencie, w Uzbekistanie.
- Jarosław Gowin będzie na otwarciu Globalnego Centrum Usług Wspólnych ABB, Kraków.

31.03

- Jarosław Gowin i Aleksander Bobko będą uczestniczyć w XXVI Plenarnym Zgromadzeniu Konferencji Rektorów Państwowych Szkół Zawodowych w Krośnie.
- Łukasz Szumowski zaszczyci spotkanie Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych w Gdańsku.

Ministerstwo Rozwoju

27.03

Jadwiga Emilewicz oraz Adam Hamryszczak wezmą udział w Europejskim Kongresie Samorządów podczas panelu: „Metropolie jako bieguny wzrostu i innowacji” oraz „Znaczenie inwestycji samorządowych dla rozwoju kraju”, Kraków.

28.03

W Warszawie odbędzie się międzynarodowy kongres, z udziałem Premierów Państw Grupy Wyszehradzkiej. W wydarzeniu będzie również uczestniczył wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Wicepremier Mateusz Morawicki w czasie spotkanie grupy G20 w Niemczech w marcu, źródło: Ministerstwo Rozwoju, twitter.com

30.03

- Podsekretarz stanu Adam Hamryszczak weźmie udział w otwarciu Oddziału Wspólnego Sekretariatu Technicznego dla Programu Polska-Białoruś-Ukraina.
- Podsekretarz stanu Jadwiga Emilewicz weźmie udział w konferencji „E-Bus. Praktyczne aspekty elektryfikacji transportu publicznego”, Warszawa.
- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży weźmie udział w konferencji think.BDPST podczas panelu "How Digital Technology and Science are Shaping our Society?", Węgry, Budapeszt.

31.03

- Podsekretarz stanu Paweł Chorąży spotka się z z Mohammedem Al. Tahera Siali, Ministrem Spraw Zagranicznych Libii.
- Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Komisją Europejską organizuje w Warszawie szóstą edycję Forum Jednolitego Rynku – SIMFO 2017, Warszawa.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

27.03

Wiceminister Andrzej Bittel weźmie udział w konferencji „Ochrona dziedzictwa kolejowego w Polsce. Historia zasób, problemy i perspektywy.”, Warszawa.

28.03

Minister Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Justyna Skrzydło wezmą udział w spotkaniu ministrów państw członkowskich UE poświęconemu bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz sprawom morskim. Malta, Valletta.

31.03

Wiceministrowie Jerzy Szmit i Andrzej Bittel wezmą udział w konferencji „Rozwój partnerstwa publiczno- prywatnego w Polsce” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Warszawa.

Ministerstwo Obrony Narodowej

27.03

Think tank Nobilis Media i przewodniczący sejmowej Komisji obrony narodowej poseł Michał Jach zapraszają na Konferencję w ramach Safety Forum Szczecin pod tytułem: Budowa i Eksploatacja Okrętów Podwodnych w Polsce. Technologiczne i Organizacyjne Wyzwania, Szczecin.

28.03

O godz. 12.00 w Piotrkowie Trybunalskim minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotka się z żołnierzami z Polski i NATO.

źródło: mon.gov.pl

Ministerstwo Energii

28.03

Podsekretarz stanu Andrzej Piotrowski spotka się z interesantami w sprawie skarg i wniosków, Warszawa.

30.03

O godz. 10:00 w sali im. G. Gęsickiej Ministerstwa Rozwoju odbędzie się konferencja pt. „E-Bus. Praktyczne aspekty elektryfikacji transportu publicznego”. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele Ministerstw Energii i Rozwoju.

Prezydent

27.03

Prezydent kończy dwudniową wizytę dyplomatyczną. Andrzej Duda z małżonką odbył oficjalną wizytę w Republice Słowenii.

28.03

O godz. 14.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjmie członków Prezydium Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy.

O godz. 18.30 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w koncercie zorganizowanym z okazji 80. rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego.

29.03

O godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami społeczności ormiańskiej zamieszkującej w Polsce.

Rzecznik Praw Obywatelskich

27.03

- Adam Bodnar będzie na spotkaniu w Ośrodku Socjoterapeutycznym w Zgorzelcu.
- Adam Bodnar będzie na spotkaniu w Domu 7 Marzeń w Jeleniej Górze.
- Pracownicy Biura RPO będą czekać na mieszkańców Szczecina, Urząd Miasta.

Narodowy Bank Polski

31.03

NBP przedstawi dane kwartalne za IV kwartał 2016 roku.

Inne

27.03

Międzynarodowy Dzień Teatru

Rocznica: W 1928 roku Sejm RP po raz pierwszy obradował w nowej Sali Posiedzeń nowego wówczas kompleksu przy ul. Wiejskiej w Warszawie.
Rocznica: W 2010 roku Bronisław Komorowski pokonał Radosława Sikorskiego w prawyborach na kandydata Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich.

28.03

Rocznica: W 2003 roku Sejm RP przyjął specustawę kolejową.

29.03

Rocznica: W 1995 roku powstała Rada Etyki Mediów.

31.03

Rocznica: W 1998 roku Polska rozpoczęła negocjacje akcesyjne z Unią Europejską.
Rocznica: W 2010 roku Andrzej Seremet został prokuratorem generalnym. Było to wynikiem legislacji rządu Donalda Tuska, który obiecał że rozdzieli funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

01.04

Prima aprilis

W Polsce zaczyna się Tydzień Czystości Wód

Rocznica: W 2008 Sejm RP przyjął ustawę o ratyfikacji Traktatu lizbońskiego UE.

02.04

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Rocznica: W 2005 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski ogłosił żałobę narodową, w związku ze śmiercią papieża Jana Pawła II, która trwała od 3 kwietnia do pogrzebu 8 kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA