REKLAMA

Sejm uczcił rocznicę Niezależnego Zrzeszenia Studentów

  • Autor: PAP/GP
  • 11 lutego 2016 10:37
Sejm uczcił rocznicę Niezależnego Zrzeszenia Studentów Postulaty protestujących studentów w 1988 roku, Warszawa. (fot.:Rafał Werbanowski/wikipedia.org)

• Sejm w czwartek (11 lutego) podjął uchwałę z okazji 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
• Sejm składa podziękowanie i oddaje hołd, zarówno twórcom, jak i kontynuatorom idei tworzenia niezależnego ruchu studenckiego - podkreślono w uchwale.

- 17 lutego 1981 roku, po najdłuższych w Europie, rozpoczętych w Łodzi strajkach studenckich, zarejestrowano Niezależne Zrzeszenie Studentów, pierwszą oficjalną organizację studencką walczącą z władzami PRL. Działacze NZS w imię wolności, prawdy i walki o demokrację, w geście sprzeciwu, wobec działań ówczesnego reżimu komunistycznego, drukowali i kolportowali ulotki, organizowali demonstracje, bojkoty i strajki. Było to pokolenie ludzi niebojących się władzy i wierzących, że komunizm może upaść - zaznaczono w uchwale Sejmu.

Jak podkreślono, w 35. rocznicę rejestracji NSZ, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa podziękowanie i oddaje hołd, zarówno twórcom, jak i kontynuatorom idei tworzenia niezależnego ruchu studenckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA