REKLAMA

Sejm: Uczczono parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 10 kwietnia 2017 08:37
Sejm: Uczczono parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej Katastrofa smoleńska: Na pokładzie Tu-​154M znajdowało się 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni Prezydent na Uchodżstwie Ryszard Kaczorowski oraz 11 ówczesnych i wcześniejszych pracowników KPRP (fot.prezydent.pl)

Marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski złożyli w poniedziałek rano, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, wiązanki przed tablicą ku czci posłów i senatorów zmarłych tragicznie w tej katastrofie.

Kwiaty złożono także przed tablicą upamiętniającą marszałka Sejmu III kadencji Macieja Płażyńskiego, który także zginął w katastrofie smoleńskiej.

W uroczystości wziął także udział m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich

W katastrofie smoleńskiej zginęło 14 posłów: Maciej Płażyński (niezrz.), Leszek Deptuła (PSL), Grzegorz Dolniak (PO), Grażyna Gęsicka (PiS), Aleksandra Natalii-Świat (PiS), Przemysław Gosiewski (PiS), Arkadiusz Rybicki (PO), wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD), Jolanta Szymanek-Deresz (SLD), Zbigniew Wassermann (PiS), Izabela Jaruga-Nowacka (SLD), Wiesław Woda (PSL), Sebastian Karpiniuk (PO), Edward Wojtas (PSL), wicemarszałek Krzysztof Putra (PiS).

W katastrofie smoleńskiej zginął m.in. prezydent Polski (Lech Kaczyński, fot.prezydent.pl)

W katastrofie zginęło także troje senatorów: wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek (PO) oraz Joanna Fetlińska i Stanisław Zając z PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA