REKLAMA

Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Beaty Szydło

  • Autor: AS/PAP
  • 18 listopada 2015 22:22
Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Beaty Szydło Sejm udzielił w środę wieczorem wotum zaufania rządowi Beaty Szydło (fot. Flickr.com/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/CC0)


Sejm udzielił w środę wieczorem wotum zaufania rządowi Beaty Szydło. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 236 posłów, przeciw było 202. Wstrzymało się 18 posłów. Większość bezwzględna wynosiła 229.

Po głosowaniu posłowie nagrodzili rząd Beaty Szydło owacją na stojąco. Premier Szydło i inne kobiety zasiadające w rządzie otrzymały kwiaty od klubowych kolegów.

sejm.jpg

Zanim odbyło się głosowanie Beata Szydło mówiła w Sejmie, że "polityka nie powinna polegać na toczeniu jałowych sporów, z których nic nie wynika; z tych sporów powinny wynikać dobre rozwiązania dla obywateli". Zarzuciła PO, że zamiast mówić o sprawach Polaków znów mówią tylko o PiS.

"Przegraliście wybory ponieważ przez osiem lat nie słuchaliście Polaków i dziś znowu pokazaliście państwo, że nie chcecie i nie potraficie słuchać. Ponownie mówicie o PiS, a nie o sprawach obywateli, o których to dzisiejsze moje wystąpienie przecież było" - zwróciła się premier się do przedstawicieli Platformy odpowiadając w środę wieczorem w Sejmie na pytanie zadane przez posłów po jej expose.

Jak podkreśliła, ona sobie tych spraw nie wymyśliła. "O tych sprawach rozmawiali z nami Polacy na spotkaniach i jestem przekonana, że te sprawy były również poruszane, gdy ci ludzie przychodzili do państwa. Rzecz tylko polega na tym, żeby rzeczywiście słuchać i słyszeć, co ludzi mówią. Od tego jesteśmy w tej izbie. Nie od tego, by toczyć puste spory polityczne, z których nic nie wynika" - powiedziała premier.

Powiedziała również, że debata polityczna polega na dyskusji i na sporze, ale z tego sporu na końcu ma wynikać dobre rozwiązanie dla obywateli. "Polska polityka musi się zmienić. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli. Koniec z arogancją władzy i z pychą. Naprawdę weźcie sobie to państwo do serca i choć raz zastanówcie się nad tym, co się do was mówi" - apelowała premier do polityków Platformy.

Zadeklarowała, że mimo wszystko zaprasza PO do współpracy, bo jest w Polsce dużo spraw do załatwienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA