REKLAMA

Sejm ugości wystawę „Górnictwo węglowe, historia i teraźniejszość”

  • Autor: GP
  • 21 listopada 2017 13:05
Sejm ugości wystawę „Górnictwo węglowe, historia i teraźniejszość” Organizatorzy wystawy podkreślają, że węgiel kamienny nadal należy do najważniejszych surowców kształtujących oblicze współczesnego świata. (fot.:pixabay.com)

22 listopada w gmachu przy ul. Wiejskiej w Warszawie otwarta zostanie wystawa fotograficzna traktująca o górnictwie.

Jak informuje Kancelaria Sejmu, o godz. 9.40 w środę (22 listopada) w holu głównym gmachu Sejmu odbędzie się uroczyste otwarcie wspomnianej wystawy.

- Kolekcja prezentuje poszczególne etapy rozwoju górnictwa od pracy ręcznymi narzędziami do współczesnych, wielkogabarytowych maszyn - pisali urzędnicy parlamentu na stronach internetowych Sejmu we wtorek (21 listopada). - Organizatorzy wystawy podkreślają, że węgiel kamienny nadal należy do najważniejszych surowców kształtujących oblicze współczesnego świata. Węgiel kamienny, spalany w elektrowniach i ciepłowniach dostarcza ponad 40 proc. energii elektrycznej i ogromne ilości energii cieplnej, zapewniając tym samym bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju i współczesnej cywilizacji.

Ekspozycja została zorganizowana przez Polską Grupę Górniczą (PGG). Inicjatorem wydarzenia jest poseł Jarosław Gonciarz (PiS).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA