REKLAMA

Sejm w piątek. Amber Gold i kolejna konferencja o reformie edukacji

  • Autor: GP
  • 18 listopada 2016 07:28
Sejm w piątek. Amber Gold i kolejna konferencja o reformie edukacji Posłowie przesłuchająkolejne osoby zamieszane w aferę Amber Gold. (fot.:Sejm/flickr.com/CC BY 2.0)

• W piątek (18 listopada) kolejni prokuratorzy staną przed komisją śledczą ds. Amber Gold.
• W Sejmie też odbędzie się konferencja Nowoczesnej o reformie edukacji z przedstawicielem ZNP.
• Popołudniu zaś zaplanowana jest konferencja naukowa poświęcona Witoldowi Pileckiemu.

Piątek (18 listopada) to w Sejmie dzień pracy jednej komisji. Posłowie, którzy badają aferę Amber Gold zasiądą spotkają się około godziny 10. w sali im. Wojciecha Trąmpczyńskiego w Sejmie. Osobami, które wezwano na koniec tygodnia do złożenia zeznań są Marek Siemczonka, prokurator z Prokuratury Krajowej i Dariusz Różycki - prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przewodnicząca komisji ds. zbadania Amber Gold, Małgorzata Wassermann podsumowała dotychczasowe ustalenia wynikające z przesłuchań w czwartek (17 listopada). Jej podsumowanie przeczytać można tutaj.

Także na godz. 10. klub parlamentarny Nowoczesnej zwołał konferencję prasową, na której wróci temat edukacji. Przypomnijmy, że trwa procedowanie reformy edukacji, którą pilotuje minister Anna Zalewska. Ta legislacja wzbudza duży protest.

Na konferencji mają wystąpić Katarzyna Lubnauer (N), Dorota Łoboda i Sławomir Broniarz, tj. przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Popołudniu o godzinie 16.45 w sali kolumnowej Sejmu odbędzie się konferencja naukowa pt. "Rotmistrz Witold Pilecki Żołnierz – Polak – Patriota".

Spotkanie to finał projektu "Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony" zorganizowanego przez krakowską Fundację GDZIE. Patronat nad projektem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Następne posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 29, 30 listopada i 1 oraz 2 grudnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA