REKLAMA

Sejm w przeddzień posiedzenia: Będą przesłuchania ws. Amber Gold i komisje

  • Autor: GP
  • 24 stycznia 2017 08:24
Sejm w przeddzień posiedzenia: Będą przesłuchania ws. Amber Gold i komisje Sejm ma wrócić do pracy po ponad miesiącu. Opóźnienie spowodował protest opozycji w sali plenarnej. (fot.:Kancelaria Sejmu/flickr.com/CC BY 2.0)

• We wtorek, 24 stycznia komisje sejmowe zaczynają prace w przeddzień posiedzenia Sejmu.
• W Sejmie spotykają się śledczy ds. Amber Gold, komisje polityki społecznej i finansów.
• Posłowie z zespołu ds. zdrowia będą rozmawiać we Wrocławiu o sepsie w szpitalach.

Nim w środę (25 stycznia) posłowie powrócą do pracy w Sejmie, będą pracować komisje. We wtorek (24 stycznia) zasiądą do pracy posłowie kilku ciał sejmowych, odbędą się też spotkania zespołów, w tym jedno wyjazdowe.

We Wrocławiu posłowie zespołu parlamentarnego ds. zdrowia publicznego spotkają się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Spotkanie przewidziano na godz. 10. Będą rozmawiać w tej placówce zdrowotnej o Sepsie jako konsekwencji zakażeń szpitalnych.

W Warszawie o godz. 10 zacznie prace Komisja śledcza ds. zbadania nieprawidłowości w sprawie Amber Gold. Śledczy będą się interesować działaniem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Zeznawać mają Łukasz Dajnowicz, były dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej KNF i Marcin Pachucki, zastępca dyrektora Departamentu Prawnego KNF.

O godzinie 16 spotka się Komisja Polityki Społecznej, która rozparty projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Późno, bo o godz. 18 spotka się też Komisja Finansów. Posłowie zajmą się na tym spotkaniu pierwszym czytaniem poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

W innych salach Sejmu spotkają się zespoły parlamentarne: parlamentarny zespół ds. dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego, parlamentarny zespół "Dobro dziecka jako cel najwyższy", parlamentarny zespół na rzecz godnego, wspólnotowego i włączającego organizowania w roku 2018 obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i parlamentarny zespół ds. wspierania młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego.

Więcej o tym co politycznego dzieje się w czwartym tygodniu stycznia przeczytasz w naszym kalendarium.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA