REKLAMA

Sejm włącza się w akcję upamiętniającą ofiary stanu wojennego

  • Autor: Parlamentarny.pl
  • 13 grudnia 2015 17:45
Sejm włącza się w akcję upamiętniającą ofiary stanu wojennego (fot. Janusz Jurzyk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

13 grudnia w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Sejm włączy się w akcję społeczną organizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej - „Zapal światło wolności” - poinformowała Kancelaria Sejmu.

O godz. 19.30 w oknach budynku Parlamentu zapalone zostaną symboliczne świece upamiętniające ofiary tamtych tragicznych wydarzeń w Polsce.

Kampania społeczna IPN nawiązuje do gestu solidarności jaki w Wigilię Bożego Narodzenia w 1981 roku wykonał papież Jan Paweł II zapalając święcę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Podobnie uczyniły tysiące osób na całym świecie jednocząc się w tym dniu z Polakami, którzy w sposób brutalny pozbawieni zostali wolności.

Stan wojenny został wprowadzony w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej 13 grudnia 1981 r., zawieszony 31 grudnia 1982, a zniesiony 22 lipca 1983 r. Akcję społeczną „Zapal światło wolności” honorowym patronatem objął Prezydent RP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA