REKLAMA

Sejm: Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu odrzucony

 • Autor: pt/pap
 • 07 kwietnia 2017 13:54
Sejm: Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu odrzucony Wniosek o wotum nieufności został odrzucony. (fot. Sejm/twitter)

Wniosek PO o wyrażenie wotum nieufności rządowi Beaty Szydło został odrzucony. Wniosek poparło 174 posłów, przeciw opowiedziało się 238, od głosu wstrzymało się 4.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231).

Wniosek złożyła Platforma Obywatelska. Prezentował go Grzegorz Schetyna, który mówił m.in. - Chcecie narzucić swoją wolę, chcecie przegłosować wszystko tutaj, żeby zakłócić rzeczywistość, która jest poza tym budynkiem. 

Ze strony Prawa i Sprawiedliwości głos zabrała premier Beata Szydło, która w długim wystąpieniu powiedziała:

- Obrażaliście mnie i poniżaliście, nie potrafiliście się powstrzymać nawet wtedy, kiedy byłam poszkodowana w wypadku i kiedy byłam w szpitalu, kpiliście z tego, ale to pokazuje waszą klasę i jakimi jesteście ludźmi, ja nie wstydzę się tego, że jestem Polką i katoliczką, zawsze będę (to) powtarzać" .

Jak podkreśliła, nie robią na niej wrażenia "szantaże i straszenie" ze strony lidera PO Grzegorza Schetyny. "Biało-czerwona drużyna będzie zwyciężać, jeżeli będzie zgodnie realizować plan, na który czekają Polacy" - zapewniła szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Kłamca Publiczny 2017-04-10 13:15:13
  Do antoni antczak: Skąd ty wzioneś takie niusy kolo? Z telewizji publicznej, radia maryja czy koła PIS? Za PO dług ,malał a teraz rośnie aby rządący mieli za co przekupywać wyborców, czego PO nigdy nie robiło.
 • przeciw idiotom 2017-04-09 16:08:20
  Ty (...) już pisałem ci wielokrotnie, jeśli nie rozumiesz to idź do innego bolszewika, żeby ci objaśnił. JAKIM PRAWEM SIE ZA MNIE WYPOWIADASZ (...) !!!!! A w zupełności jestem ( w przeciwieństwie do ciebie) zdrowy na umyśle !!!!
 • antoni antczak 2017-04-07 22:22:04
  Jaki normalny na umyśle chciałby powrotu złodziei. Dług jaki wygenerowali to 2 biliony 240 tys zł.Jedynie merkel była lepsza.@400 tys ale euro.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA