REKLAMA

Sejm wznowił obrady. Uchwalą liczbę wicemarszałków

  • Autor: PAP
  • 12 listopada 2015 18:12
Sejm wznowił obrady. Uchwalą liczbę wicemarszałków Sejm w czwartek po godz. 18 wznowił posiedzenie. Posłowie mają przyjąć uchwałę dotyczącą liczby wicemarszałków izby (fot. Tallentanut Network/Wikipedia/CC BY 2.5)

Sejm w czwartek po godz. 18 wznowił posiedzenie. Posłowie mają przyjąć uchwałę dotyczącą liczby wicemarszałków izby. Wcześniej posłowie wybrali Marka Kuchcińskiego (PiS) na marszałka Sejmu, który przeprowadzi teraz wybór wicemarszałków.

Zwyczajowo w Prezydium Sejmu reprezentowane są wszystkie kluby poselskie.

W VIII kadencji Sejmu prawdopodobnie będzie pięciu wicemarszałków Sejmu, co oznaczałoby, że liczącemu 16 posłów klubowi PSL nie przypadłaby ta funkcja. Kandydatami PiS na to stanowisko są Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński. PO ma zaproponować dotychczasową marszałek Małgorzatę Kidawę-Błońską, Ruch Kukiz'15 - Stanisława Tyszkę, a Nowoczesna - Barbarę Dolniak.

PSL proponuje jednak przyjęcie uchwały zakładającej, żeby w Sejmie było 7 wicemarszałków, by także najmniejszemu w Sejmie klubowi PSL przypadła ta funkcja.

Sejm wybiera wicemarszałków bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA