REKLAMA

Sejm wznowił posiedzenie

  • Autor: PAP/JS
  • 22 czerwca 2016 09:19
Sejm wznowił posiedzenie Posłowie zajmą się projektami uchwał w sprawie ustanowienia roku 2017: Rokiem Rzeki Wisły, Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (fot. twitter/Sejm)

• Po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie.
•  Posłowie wysłuchają informacji rządu w sprawie szczegółów zaangażowania Sił Zbrojnych RP w misje wojskowe, które mają być prowadzone poza granicami Polski, na terenach zajętych przez tzw. Państwo Islamskie

Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienia o wysłaniu kontyngentów wojskowych do Kuwejtu i Iraku w celu wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Postanowienia prezydenta dotyczą użycia kontyngentów od 20 czerwca do 31 grudnia br. w operacji Inherent Resolve w ramach Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim.

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie (z elementami wsparcia w innych państwach regionu) będzie liczyć do 150 żołnierzy i pracowników wojska i składać się głównie z komponentu powietrznego z czterema wielozadaniowymi myśliwcami F-16, wyposażonymi w zasobniki rozpoznawcze DB 110. Jego zadaniem będzie rozpoznanie lotnicze na potrzeby wsparcia operacji Inherent Resolve.

Wniosek o informację rządu w tej sprawie złożył klub PO.

W Sejmie odbędą się także debaty nad poprawkami Senatu do kilku ustaw, m.in. do noweli ustawy o instytutach badawczych, zmian w Prawie łowieckim oraz noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Posłowie zajmą się też projektami uchwał w sprawie ustanowienia roku 2017: Rokiem Rzeki Wisły, Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego,

Rokiem Adama Chmielowskiego oraz Rokiem Tadeusza Kościuszki.

W wieczornym bloku głosowań Sejm rozstrzygnie o uzupełnieniu porządku dziennego o informację ministra rolnictwa na temat odwołania prezesów polskich stadnin koni w Janowie Podlaskim oraz w Michałowie.

Posłowie zdecydują też, czy Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Projektowane przepisy przewidują, że sprzedawca detaliczny będzie musiał zapłacić w danym miesiącu podatek, jeśli osiągnie przychód przekraczający 17 mln zł. Projekt wprowadza dwie miesięczne stawki podatku: 0,8 proc. dla przychodu do kwoty 170 mln zł i 1,4 proc. dla nadwyżki przychodu ponad kwotę 170 mln zł.

Rano ministrowie będą odpowiadać na pytania posłów w sprawach bieżących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA