REKLAMA

Sejm wznowił posiedzenie

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 09:35
Sejm wznowił posiedzenie Posłowie będą głosować m.in. w sprawie zaproponowanej przez PiS uchwały dot. polityki imigracyjnej Polski (fot. twitter/Sejm)

Sejm, który w piątek (1 kwietnia) po godz. 9. wznowił posiedzenie, przeprowadzi głosowania. Posłowie będą głosować m.in. w sprawie zaproponowanej przez PiS uchwały dot. polityki imigracyjnej Polski.

W projekcie uchwały zapisano m.in., że Sejm negatywnie ocenia decyzję Rady UE w sprawie relokacji 120 tys. uchodźców podjętą we wrześniu 2015 r. oraz poparcie dla niej w głosowaniu przez ówczesny rząd.

Podczas drugiego czytania posłowie Kukiz'15 zaproponowali poprawkę do projektu, która przewiduje wezwanie premier Beaty Szydło do wstrzymania się z decyzjami w sprawie przyjęcia uchodźców do czasu przeprowadzenia - postulowanego przez Kukiz'15 - referendum w tej sprawie. Sejmowa komisja ds. UE rekomenduje posłom odrzucenie tej poprawki.

Czytaj też: Będzie referendum ws. uchodźców? Kukiz'15 zebrał już 200 tys. podpisów

Ponadto Sejm przeprowadzi pierwsze czytanie przygotowanego przez posłów Kukiz'15 projektu nowelizacji ustawy o akcyzie, który zakłada, że przedsiębiorcy przerabiający susz tytoniowy będą mogli zostać zwolnieni z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA