REKLAMA

Sejm zacznie się od głosowania odwołania Marszałka Kuchcińskiego

  • Autor: GP
  • 22 lutego 2017 07:59
Sejm zacznie się od głosowania odwołania Marszałka Kuchcińskiego Posłowie zaczynają prace Sejmu na sali plenarnej, potem często rozchodzą się do innych sal, by pracować w komisjach. (fot. Krzysztof Białoskórski/Sejm RP/flickr.com/CC BY 2.0)

• Pierwszym puntem posiedzenia sejmu jest ewentualne odwołanie Marszałka Marka Kuchcińskiego, uzasadniać wniosek będzie lider PO Grzegorz Schetyna.
• Posłowie następnie zajmą się szeregiem sprawozdań komisji sejmowych i kilkoma pierwszymi czytaniami.
• W ramach prac Sejmu zapowiedziano też przesłuchanie prokurator Barbary Kijanko z Gdańska. To w ramach badania sprawy Amber Gold.

O godz. 9. w środę (22 lutego) rozpocznie się 36. posiedzenie Sejmu. To trzydniowe obrady, w czasie których zapowiedziane są czytania, sprawozdania i prace komisji. Kluczowym momentem dnia będzie sam początek, gdy PO i Grzegorz Schetyna spróbują odwołać Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Wniosek jest pochodną sytuacji z grudnia, gdy spór o wykluczenie posła Michała Szczerby stał się zarzewiem konfliktu, który toczył polski parlament przez blisko miesiąc.

Głosowanie nad odwołaniem Kuchcińskiego przewidziano na godz. 10.30.

Kolejne punty posiedzenia

W porządku obrad dalej widnieją sprawozdania komisji. W tym sprawozdania z planowanych zmian w Kodeksie karnym, Prawie o ustroju sądów powszechnych, Ustawie o zapobieganiu zanieczyszczaniu morza przez statki, Ustawie o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Po godzinie 13.45 debata skręci w stronę tematów medycznych, posłowie zajmą się sprawozdaniami z prac komisji o: rządowym projekcie ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, a także o o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Późne popołudnie

Po 17.30 na obrady trafią pierwsze czytania projektów:
- ustawy o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta,
- ustawy o zmianie ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym,
- ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym.

Późno wieczorem (godzina 21.) Sejm zajmie się jeszcze jedną sprawą, która może być interesująca ze względu na osobę ministra rolnictwa. Posłowie wysłuchają sprawozdania Komisji w sprawie wniosku oskarżyciela prywatnego Marka Treli z dnia 28 października 2016 r. uzupełnionego w dniu 5 grudnia 2016 r. o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Krzysztofa Jurgiela.

Sejm prace w środę (22 lutego) ma zakończyć około 22.30.

Amber Gold

W ramach prac komisji trzeba nadmienić, że kolejne osoby staną przed śledczymi z komisji ds. Amber Gold. Ma stawić się Barbara Kijanko, prokurator Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, która przez lata prowadziła dochodzenia dotyczące piramidy finansowej. To przesłuchanie o 10.

O wtorkowym przesłuchaniu byłego szefa NBP, Marka Belki przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • puszatek 2017-02-22 17:12:51
    A co z zaprzańcami? Ujdzie im ciamajdan na sucho? Nie chcą robić porządku z nimi? No to spodziewajcie się czegoś jeszcze gorszego. Takie jest moje zdanie. Wielu zawiedzionych wyborców PiS już na nich nie zagłosuje, bo są równi i równiejsi. Czas pokaże.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA