REKLAMA

Sejmowa komisja kultury za odrzuceniem sprawozdania KRRiT za 2015 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 14 czerwca 2016 13:09
Sejmowa komisja kultury za odrzuceniem sprawozdania KRRiT za 2015 r. Przewodnicząca komisji Elżbieta Kruk (fot. pisjanow.pl)

• Sejmowa komisja kultury, głosami posłów PiS, opowiedziała się we wtorek za odrzuceniem sprawozdania z działalności KRRiT w 2015 r.
• Teraz sprawozdaniem zajmie się cały Sejm.
• Jeśli obie izby parlamentu je odrzucą, kadencja członków Rady wygaśnie, o ile decyzję tę poprze prezydent.

"Gdybyśmy tego nie doświadczyli i tym sposobem się nie uodpornili, to poziom hipokryzji i nieuzasadnionego samozadowolenia (w sprawozdaniu KRRiT-PAP) poraziłby nas na śmierć" - oceniła posłanka PiS, a zarazem przewodnicząca komisji Elżbieta Kruk, bezpośrednio po zakończeniu wystąpienia szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka, który przedstawiał sprawozdanie.

Omawianie dokumentu przekształciło się w ostrą dyskusję pomiędzy posłami PiS i opozycją. Posłowie PiS w wystąpieniach zarzucali członkom KRRiT m.in., że nie reagowali na upolitycznienie telewizji publicznej, która - ich zdaniem - faworyzowała np. byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, a także prowadzili błędną politykę koncesyjną i nieobiektywną politykę kar dla nadawców.

Czytaj też: Nowoczesna apeluje do Polaków na Wyspach o głosowanie przeciw Brexitowi

Z kolei posłowie opozycyjni: Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO i Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej zgłosili wnioski o przyjęcie sprawozdania KRRiT. Ten ostatni określił je jako "imponujący dokument" i przykład "wielopoziomowego myślenia". Michał Kamiński z PO ocenił natomiast, że choć nie wszystkie działania KRRiT zasługują na pełną aprobatę, to nie należy "wylewać dziecka z kąpielą". Posłowie podkreślali, że na działalność KRRiT nie można patrzeć tylko przez pryzmat telewizji publicznej, a obszar, o którym mówi sprawozdanie, dotyczy całego rynku radiofonii i telewizji.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji Krajowa Rada przedstawia corocznie do końca marca Sejmowi, Senatowi i prezydentowi sprawozdanie ze swej działalności za rok poprzedzający oraz informację o podstawowych problemach radiofonii i telewizji.

O wysokim prawdopodobieństwie odrzucenia przez PiS-owską większość parlamentarną tegorocznego sprawozdania KRRiT mówił już na początku roku w wywiadzie dla PAP wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów Krzysztof Czabański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • TenSam 2016-06-15 18:17:00
    Polacy - brak jest komentarzy w tak ważnej sprawie !!!!!!! NA POHYBEL BANDZIE DWORAKA ,LUFTA ... NA RESZCIE IDZIE ( NIE JEDZIE ) SPRAWIEDLIWOŚĆ .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA