REKLAMA

Sejmowa komisja zajmie się wnioskiem PO ws. wotum wobec szefowej MEN

  • Autor: PAP/JS
  • 27 października 2016 15:19
Sejmowa komisja zajmie się wnioskiem PO ws. wotum wobec szefowej MEN Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów (fot. Sejm/twitter)

• Sejmowa komisja edukacji w przyszłym tygodniu zajmie się wnioskiem posłów PO o wyrażenie wotum nieufności wobec szefowej MEN Anny Zalewskiej - wynika z planu prac komisji.
• Zdaniem Platformy, minister prowadzi nieprzemyślaną politykę oświatową.

Według PO Zalewska "pełniąc funkcję Ministra Edukacji Narodowej działa na szkodę dzieci i młodzieży (przedszkolaków i uczniów), nauczycieli i samorządów. Prowadzi w sposób skandaliczny i niedopuszczalny nieprzemyślaną politykę oświatową" - napisano we wniosku, który 14 października partia złożyła do marszałka Sejmu.

Wnioskodawcy twierdzą, że podejmowane przez minister edukacji decyzje "w największym stopniu dewastują kształcenie w środowiskach wymagających wsparcia, jak i rozwój najzdolniejszych uczniów". Zarzucają jej, że nie określa ich celu i efektów, jakie powinny zostać - dzięki tym zmianom - osiągnięte; "rujnuje obecną strukturę systemu, nie zważając na skutki i koszty zmian, lekceważąc wyniki polskich i międzynarodowych badań naukowych" oraz "wprowadza zmiany w sposób chaotyczny, bez dostatecznego przygotowania i konsultacji".

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

Dwa tygodnie temu poseł PO Rafał Grupiński, zapowiadając złożenie wniosku o wotum nieufności, wyraził nadzieję, że wszystkie kluby opozycyjne poprą wniosek Platformy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA