REKLAMA

Sejmowe komisje kultury oraz skarbu państwa poparły zmiany w mediach

  • Autor: PAP/GP
  • 30 grudnia 2015 10:11
Sejmowe komisje kultury oraz skarbu państwa poparły zmiany w mediach Projekt nowelizacji wygasza mandat dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia, zakłada też zmniejszenie liczebności rad nadzorczych (fot. twitter.com)

Sejmowe komisje kultury oraz skarbu państwa opowiedziały się w środę (30 grudnia) za projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Na wspólnym posiedzeniu dwóch sejmowych komisji projekt wraz z poprawkami poparło 27 posłów, przeciw 24, wstrzymało się 4. Projekt zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Posłowie wzbogacili go też o rekomendacje dla sejmu.

Wśród poprawek rekomendowanych przez komisję znalazła się propozycja PiS, która wykreśla wymóg posiadania obywatelstwa polskiego przez członkowie zarządów TVP i PR. Poparcia nie uzyskały poprawki zgłaszane do projektu przez opozycję - m.in. posłów PO i Nowoczesnej.

Projekt nowelizacji oprócz wygaśnięcia mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia z chwilą wejścia w życie zmian, zakłada m.in. zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA