REKLAMA

Sejmowe komisje zajmą się w czwartek uchwałą PO ws. kompromisu aborcyjnego

  • Autor: PAP/JS
  • 21 września 2016 21:15
Sejmowe komisje zajmą się w czwartek uchwałą PO ws. kompromisu aborcyjnego Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapowiadał w środę (21 września) rano, że zwróci się o niezwłoczne zwołanie posiedzenia komisji w tej sprawie, tak by projekt uchwały mógł być rozpatrzony jeszcze w tym tygodniu. (fot. Sejm/twitter)

Sejmowe komisje: zdrowia, polityki społecznej i rodziny oraz sprawiedliwości i praw człowieka zajmą się w czwartek (22 września) przygotowanym przez PO projektem uchwały ws. poszanowania istniejącego kompromisu aborcyjnego.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapowiadał w środę (21 września) rano, że zwróci się o niezwłoczne zwołanie posiedzenia komisji w tej sprawie, tak by projekt uchwały mógł być rozpatrzony jeszcze w tym tygodniu.

W czwartek w Sejmie ma odbyć się pierwsze czytanie dwóch obywatelskich projektów zmieniających prawo dotyczące aborcji - z których jeden zaostrza, a drugi liberalizuje obowiązujące przepisy. To już kolejna, choć pierwsza w tej kadencji, próba zmiany tych przepisów.

Posiedzenie połączonych komisji ws. projektu uchwały wyznaczono w czwartek na godzinę 13; pierwsze czytanie obywatelskich projektów ustaw ws. aborcji planowane jest na godz. 16.30.

Posłowie PO zwracali w środę uwagę, że jeszcze w kwietniu do Sejmu trafił przygotowany przez nich projekt uchwały dot. poszanowania w Sejmie kompromisu aborcyjnego, ale do tej pory nie trafił pod obrady izby. Posłanka PO Joanna Mucha zwróciła się do marszałka Sejmu o dołączenie poselskiego projektu uchwały ws. kompromisu aborcyjnego do czwartkowej debaty nad dwoma obywatelskimi projektami.

Szef klubu PO Sławomir Neumann podkreślał, że prace nad projektem uchwały powinny się zacząć zanim Sejm rozpocznie prace nad obywatelskimi projektami zakładającymi zmiany w prawie dot. aborcji. Zwrócił się do marszałka Sejmu, aby w trybie pilnym zwołał wspólne posiedzenie trzech sejmowych komisji, do których trafił poselski projekt.

Marszałek Kuchciński zapowiedział, że zwróci się o niezwłoczne zwołanie posiedzeń komisji celem rozpatrzenia projektu uchwały jeszcze w tym tygodniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA