REKLAMA

Senackie komisje poparły "Za życiem" bez poprawek

  • Autor: PAP/JS
  • 04 listopada 2016 15:49
Senackie komisje poparły "Za życiem" bez poprawek Połączone komisje rekomendują Senatowi przyjęcie ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" bez poprawek (fot. Senat/facebook)

• Połączone komisje rekomendują Senatowi przyjęcie ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" bez poprawek.
• Senatorowie PO chcą m.in. rozszerzenia kręgu beneficjentów ustawy, uwagi do tekstu zgłasza Biuro Legislacyjne.

Wniosek Stanisława Koguta (PiS) o przyjęcie ustawy bez poprawek poparło 11 senatorów połączonych komisji: Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Zdrowia. Czterech senatorów było przeciw.

Podczas plenarnej debaty nad ustawą poprawki do tekstu zapowiadają senatorowie PO: Mieczysław Augustyn i Jan Rulewski. Chcą m.in. rozszerzenia beneficjentów ustawy o wszystkie dzieci niepełnosprawne, które będą wymagały trwałej opieki. Jak wskazywał Rulewski w wielu przypadkach objawy niepełnosprawności pojawią się nie w momencie ciąży czy w okresie okołoporodowym, ale nawet po kilku latach życia dziecka.

Czytaj też: Sejm przyjął rządowy program "Za życiem"

Biuro Legislacyjne "ze względu na tempo prac" nad ustawą nie przygotowało opinii do tekstu. Wśród uwag, które ustnie na posiedzeniu komisji zgłosiła senacka legislator znalazły się m.in. zastrzeżenia dot. powielania w ustawie już obowiązujących przepisów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA