REKLAMA

Senat jednak po myśli PiS. Karczewski zmienił decyzję Borusewicza

  • Autor: GP
  • 12 października 2016 14:53
Senat jednak po myśli PiS. Karczewski zmienił decyzję Borusewicza Marszałek Stanisław Karczewski odwrócił decyzję o obradach Senatu, podjętą przez jego zastępcę z PO. (fot.:facebook.com)

• Marszałek Senatu przesunął obrady izby z 20 na 18 października.
• Tym samym zmienił decyzję Bogdana Borusewicza, który dla ułatwienia obecności prezesa Trybunału Konstytucyjnego ustalił obrady Senatu właśnie na 20 października.
• Większość PiS optowała za 18 dniem października.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zdecydował się przyspieszyć obrady Senatu. Wedle jego dyspozycji izba wyższa parlamentu będzie podejmować kolejne decyzje i procedować 18 października.

To pochodna sporu, który mógł kosztować wicemarszałka Bogdana Borusewicza stanowisko w Senacie. Na ostatnim posiedzeniu bowiem, prowadząc obrady, Borusewicz odroczył obrady do 20 października. Stało się tak wbrew wnioskowi senatora PiS Jana M. Jackowskiego.

W tle sprawy jest Trybunał Konstytucyjny, którego prezes Andrzej Rzepliński w Senacie referował prace TK za 2015 rok. Jeśli obrady będą miały miejsce 18 października prezes Rzepliński nie będzie mógł być na nich obecny. TK wówczas ma obradować.

Działanie Borusewicza w kontekście wystąpienia Rzeplińskiego zdenerwowało marszałka Karczewskiego.

Borusewicz, gdy już Senat zakończył obrady (6 października) mówił do Rzeplińskiego:

- Za ten okres sprawowania funkcji prezesa (TK), w którym współpracował pan z Senatem, a Senat z panem, chcę panu podziękować za pana postawę, za to, że nie pozwala pan niszczyć praworządności w Polsce. Chcę wręczyć panu w imieniu grupy senatorów medal senacki".

- Była to taka demonstracja polityczna, z wykorzystaniem symboli Senatu, nieuzasadniona i niepotrzebna - powiedział Karczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • adsenior 2016-10-12 15:32:51
    Brawo Karczewski, a boruch powinien ponieść karę, ośmieszył najwyższą władzę w Polsce, jaka jest obok sejmu senat, który miał się dostosować do grafiku TK, a właściwie planów jedrka rzeplina.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA