REKLAMA

Senat nie będzie obradował nad uchwałą popierającą Tuska

  • Autor: pt/pap
  • 02 marca 2017 11:51
Senat nie będzie obradował nad uchwałą popierającą Tuska Senat nie zajmie się głosowanie wniosku o poparcie Donalda Tuska (fot.:senat.gov.pl)

Propozycja uchwały senatorów Platformy Obywatelskiej wzywającej rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej nie będzie przedmiotem obecnych obrad Senatu - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Na początku posiedzenia Senatu wyjaśniał, że nie może włączyć do porządku obrad projektu uchwały w sprawie poparcia Tuska, ponieważ nie zostało przygotowane sprawozdanie komisji. Zapewnił, że projekt skierował do komisji w normalnym trybie.

"Nie poddam tego wniosku pod głosowanie, ponieważ nie ma sprawozdania komisji. Ten wniosek został złożony (...) bardzo późno. Za późno. Państwo wykazali się słabym refleksem" - zwrócił się do senatorów PO. "Nie może być ani w trybie szybkim ani wolnym procedowany" - dodał Karczewski.

Senator PO Bogdan Klich powiedział w czwartek, że w ubiegłym tygodniu został złożony projekt uchwały w sprawie Tuska z wnioskiem do marszałka Senatu o przyśpieszenie prac nad uchwałą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA