REKLAMA

Senat o biegłych rewidentach, firmach audytorskich, kinematografii

  • Autor: PAP/MN
  • 27 kwietnia 2017 10:09
Senat o biegłych rewidentach, firmach audytorskich, kinematografii Senat w czwartek (27 kwietnia) po godz. 9 wznowił obrady. (fot. wikipedia.org)

Biegli rewidenci, firmy audytorskie, kinematografia - to niektóre z tematów, jakie podejmą senatorowie 27 kwietnia.

• Izba zajmie się ustawą o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym oraz ustawą ustanawiającą nowe odznaczenie - Krzyż Zachodni.

• Senatorowie zajmą się też wyborem przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

• Mają też głosować m.in. nad nowelą ustawy dot. zasad wycinki drzew.

Drugiego dnia posiedzenia Senat rozpatrzy ustawę o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, która przewiduje zakaz świadczenia przez tę samą firmę usług doradczych i audytorskich w tzw. jednostkach zainteresowania publicznego.

Senatorowie zajmą się także nowelizacją ustawy o kinematografii, która związana jest z planowanym połączeniem Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego i utworzeniem państwowej instytucji kultury: Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.

W porządku obrad jest także ustawa ustanawiająca nowe odznaczenie - Krzyż Zachodni; będzie on nadawany cudzoziemcom, którzy nieśli pomoc Polakom represjonowanym m.in. przez reżim hitlerowski lub władze komunistyczne.

Senat rozpatrzy także przepisy, które wprowadzają nowy sposób uwierzytelnienia elektronicznych zaświadczeń lekarskich. Zaświadczenie będzie mogło być wystawione w formie dokumentu elektronicznego podpisanego z wykorzystaniem sposobu dostępnego w systemie teleinformatycznym udostępnionym bezpłatnie przez ZUS.

Senatorowie zajmą się też wyborem przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Zgodnie z propozycją senackiej komisji regulaminowej funkcję tę miałby objąć senator Robert Mamątow (PiS). Zastąpi on na tej funkcji Michała Seweryńskiego (PiS), który został wicemarszałkiem Senatu.

Zaplanowano też głosowania nad ustawami, nad którymi izba pracowała w czasie dwudniowego posiedzenia, m.in. nowelizacją ustawy o ochronie przyrody, która ma zaostrzyć obowiązujące od nowego roku liberalne zasady usuwania drzew z prywatnych posesji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA