REKLAMA

Senat o sądach powszechnych i prawie pocztowym

  • Autor: PAP/MN
  • 17 maja 2017 09:40
Senat o sądach powszechnych i prawie pocztowym Senat wznowił obrady w środę (17 maja) po godz. 9. (fot. ie.senat.gov.pl)

W środę (17 maja) senatorowie zajmą się szeregiem ustaw i przeprowadzą głosowania - również nad punktami z pierwszego dnia posiedzenia.

• Senat zajmie się m.in. nowelizacji Prawa pocztowego oraz nowelizację ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.

• Kolejnym z tematów będzie Prawo o ustroju sądów powszechnych.

• Izba przeprowadzi też głosowania nad rozpatrzonymi punktami.

Senat drugi dzień posiedzenia rozpoczął od rozpatrzenia nowelizacji Prawa pocztowego, która daje Poczcie Polskiej możliwość korzystania z unijnego programu pomocowego oraz zmienia sposób ustalania udziału operatorów pocztowych w dopłacie do kosztu netto Poczty.

Senatorowie omówią też nowelizację ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz Prawo o ustroju sądów powszechnych. Przepisy przewidują, że nabór do służby publicznej w sądownictwie będzie odbywał się na podstawie egzaminu. Przywraca szkole pełnię kompetencji do organizowania przebiegu aplikacji, w tym także organizowania odbywanych w ramach niej praktyk. Aplikacja sędziowska odbywana w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury będzie podstawową drogą dojścia do zawodu sędziego.

Izba przeprowadzi także drugie czytanie noweli ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Po wyczerpaniu porządku obrad odbędą się głosowania, również nad punktami rozpatrzonymi podczas pierwszego dnia posiedzenia, m.in. nad ustawą o restytucji narodowych dóbr kultury oraz ustawą, która stanowi, że całość pieniędzy płaconych przez zakłady ubezpieczeń na ochronę przeciwpożarową trafi do Komendanta Głównego PSP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA