REKLAMA

Senat obraduje. Na posiedzeniu cudzoziemcy i IPN

  • Autor: PAP/GP
  • 12 maja 2016 11:54
Senat obraduje. Na posiedzeniu cudzoziemcy i IPN Senatorowie na sali posiedzeń. (fot.:senat.gov.pl)

W czwartek o godz. 11 Senat wznowił obrady. W drugim dniu posiedzenia zaplanowano głosowania, m.in.: nad nowelizacją ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP oraz nad nowelą ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Głosowana będzie także nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nowela ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej; zmianę tę przygotował rząd. Nowela przewiduje obniżenie limitu transakcji gotówkowych z 15 tys. euro do 15 tys. zł.

Senatorowie zagłosują także nad nowelą ustawy o publicznej służbie krwi. Jej celem jest wdrożenie do polskiego prawa przepisów dyrektyw unijnych, które gwarantują bezpieczeństwo biorcom i dawcom krwi oraz wpływają na zachowanie odpowiednich standardów w krwiodawstwie i krwiolecznictwie. Zgodnie z nowelą wprowadzone będą nowe regulacje dotyczące rejestru dawców krwi. Jednostki organizacyjne publicznej służby krwi będą prowadziły system teleinformatyczny e-Krew.

Czytaj: Jest kolejny wyrok TK, czy będzie publikowany?

Ponadto planowane są głosowania: nad nowelą ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy oraz ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania.

Senatorowie podejmą też uchwałę ws. 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA