REKLAMA

Senat poparł nowelizację związaną z utworzeniem MSWiA

  • Autor: pt/pap
  • 01 grudnia 2016 12:01
Senat poparł nowelizację związaną z utworzeniem MSWiA MSWiA zostało utworzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 20 listopada 2015 r. poprzez przekształcenie ówczesnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, do którego włączono część komórek i pracowników dotychczasowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacj (fot.funduszengo.pl)

• Senat poparł nowelizację 13 ustaw w związku z utworzeniem MSWiA.
• Zmiany mają na celu uaktualnienie nazw jednostek podległych ministerstwu, tj. Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Zarządu Zasobów Mieszkaniowych.

Ponadto nowelizacja wyodrębnia ze spraw geodezji i kartografii kwestie związane z infrastrukturą informacji przestrzennej oraz przyporządkowuje je ministrowi cyfryzacji.

MSWiA zostało utworzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 20 listopada 2015 r. poprzez przekształcenie ówczesnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, do którego włączono część komórek i pracowników dotychczasowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji - obsługujących działy administracja publiczna i wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne.

Za nowelizacją bez poprawek głosowało 52 senatorów, przeciw było 30, nikt nie wstrzymał się od głosu. Nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA