REKLAMA

Senat: Potrzeba lepszej współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2015 10:00
Senat: Potrzeba lepszej współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa Senat RP wstrząśnięty ogromem tragedii wyraża swoją solidarność ze wszystkimi Francuzami - napisali senatorowie (Posiedzenie senatu 20 listopada, fot.senat.gov.pl/Katarzyna Czerwińska)

Po zamachach w Paryżu senat wyraził solidarność z narodem francuskim. - Składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim Francuzom - napisali senatorowie.

Sena solidarny z Francją

Senat wyraził w piątek (20 listopada) solidarność z narodem francuskim po zamachach w Paryżu. W przyjętej uchwale senatorowie podkreślili potrzebę lepszej współpracy służb i organów państw europejskich w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 86 senatorów, nikt nie był przeciwko, nikt nie wstrzymał się od głosu.

"W piątek 13 listopada 2015 roku terroryści z tzw. Państwa Islamskiego dokonali serii zamachów terrorystycznych w stolicy Francji - Paryżu, w których zginęło i zostało rannych kilkuset niewinnych ludzi" - napisano w uchwale.

"Senat Rzeczypospolitej Polskiej wstrząśnięty ogromem tragedii wyraża swoją solidarność ze wszystkimi Francuzami. Składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim Francuzom, szczególnie rodzinom ofiar - obywatelom Republiki Francuskiej oraz innych państw" - głosi fragment uchwały.

Trzeba podjąć działania zapewniające bezpieczeństwo

Senatorowie, przyjmując jedną z poprawek zaproponowanych w trakcie prac w komisji, podkreślili, że refleksja nad wydarzeniami z Paryża "powinna spowodować lepszą współpracę właściwych służb i organów państw europejskich, a także skuteczniejszą koordynację działań na poziomie Unii Europejskiej, NATO i innych zainteresowanych stron". Działania te mają "skłonić do podjęcia stanowczych działań zapewniających bezpieczeństwo".

Inna z przyjętych poprawek zwraca uwagę, że w zamachach w Paryżu zginęli nie tylko obywatele Francji, ale także obywatele innych państw.

Senat nie przyjął poprawki zgłoszonej przez senatora Jana Rulewskiego (PO), aby w uchwale upamiętnić także ofiary katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 października. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przyznała we wtorek, że katastrofa była rezultatem "aktu terroru".

W wyniku zamachów w stolicy Francji zginęło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA