REKLAMA

Senat przedłużył obrady do czwartku

  • Autor: aw/PAP
  • 16 listopada 2016 11:00
Senat przedłużył obrady do czwartku 30. posiedzenie Senatu będzie dłuższe (fot. Senat/facebook)

Trwające obecnie posiedzenie Senatu zostało przedłużone do czwartku - poinformował w wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS).

W środę (16 listopada) senatorowie rozpoczęli prace od debaty nad ustawą o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego; wysłuchają też informacji o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich za rok 2015 oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela.

Senat zajmie się też powołaniem członka Rady Polityki Pieniężnej - ma on zastąpić odwołanego na początku października Marka Chrzanowskiego. W jego miejsce senatorowie PO zgłosili kandydaturę Marka Andrzeja Dąbrowskiego, a senatorowie PiS Rafała Bogumiła Sury.

Senatorowie rozpatrzą ponadto m.in. nowelizację ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, która określa nowy system wsparcia bezpośredniego dla rolników. W porządku obrad jest też m.in. nowela ustawy o akcyzie, która zakłada, że ze zwolnienia wyrobów węglowych z akcyzy skorzystają te zakłady energochłonne, które zainstalują odpowiednie systemy służące ochronie środowiska lub podwyższeniu efektywności energetycznej.

Senatorowie zajmą się też nowelą ustawy, która dotyczy przywrócenia stażu podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Ponadto porządek obrad Senatu został uzupełniony o punkty: nowelizację ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych i nowelizację ustawy o paszach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA