REKLAMA

Senat przerwał obrady. W piątek zajmie się m.in. wnioskiem prokuratury ws. senatora Koguta

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2018 18:27
Senat przerwał obrady. W piątek zajmie się m.in. wnioskiem prokuratury ws. senatora Koguta Wicemarszałek Senatu przypomniał, że w związku z tajnością obrad nie będzie rejestrowany dźwięk i obraz, a senatorowie nie będą mogli wnosić m.in telefonów i urządzeń multimedialnych. (fot. Senat/twitter)

W czwartek (18 stycznia)po południu Senat przerwał obrady; wznowi je w piątek o godz. 10. od punktu dot. wniosku prokuratury o wyrażenie przez Senat zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta.

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz poinformował, że w związku z tym, że przedmiotem obrad mogą być w tym punkcie informacje objęte klauzulą "poufne", będzie on rozpatrywany po uchwaleniu przez Senat tajności obrad.

Oznacza to, że po głosowaniu w tej sprawie, tajna część obrad zostanie przeniesiona do sali 217, która jest do tego przystosowana. Borusewicz poinformował, że wstęp do niej będą mieli senatorowie i pracownicy obsługi posiedzenia, posiadający dostęp do informacji niejawnych o klauzuli "przynajmniej poufne".

Wicemarszałek Senatu przypomniał, że w związku z tajnością obrad nie będzie rejestrowany dźwięk i obraz, a senatorowie nie będą mogli wnosić m.in telefonów i urządzeń multimedialnych.

Centrum Informacyjne Senatu podało w czwartek, że zgodnie z zarządzeniem marszałka Senatu, do zakończenia niejawnego posiedzenia "nie będzie wstępu do budynku Senatu na podstawie kart prasowych, kart wstępu obsługi technicznej dziennikarzy, jednorazowych kart wstępu oraz list imiennych". Informacja o zakończeniu posiedzenia niejawnego ma zostać zamieszczona na stronie internetowej Senatu i w odrębnym komunikacie.

We wtorek senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta.

W czwartek sprawa senatora Koguta była jednym z tematów posiedzenia senackiego klubu PiS, z udziałem prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Kaczyński pytany jeszcze przed posiedzeniem klubu jaka jest rekomendacja ws. senatora Koguta odpowiedział: "Myśmy zawsze mówili, że nie ma żadnych przywilejów i to jest wszystko".

Marszałek Senatu powiedział dziennikarzom po posiedzeniu senackiego klubu PiS, że rozmowa dotyczyła wielu aspektów sprawy senatora Koguta. "Głównie rozmawialiśmy i mówiliśmy o tym, że wszyscy powinni być równi wobec prawa" - powiedział Karczewski. Zaprzeczył jednocześnie, by posiedzenie klubu miało na celu zdyscyplinowanie senatorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • mzakrzewski 2018-01-19 12:34:53
    Kogut gangsterem? Rany B! Coś się ta NSZZ Solidarność zaczyna sypać! Gdyby pójść za ciosem i sprawdzić wszystkie organizacje pozarządowe, zajmujące się niepelnosprawnymi, bezdomnymi, ubogimi, potrzebne by było duże więzienie na ich aktyw. Tam są przewalane gigantyczne pieniądze. Czepiają się J. Owsiaka, gdy biznesy robi się gdzie indziej!
  • Madera 2018-01-19 10:30:04
    TO JEST TA WASZA UCZCIWOŚĆ BANDYCI ? TAJNA USTAWA O KRADZIEŻY , PORYWANIU I HANDLU POLSKIMI DZIEĆMI.......! PRZYZNANIU PRAWA ŻYDOM - MÓWIĄCYM PO NIEMIECKU ! UDAJĄCYCH NIEMCÓW JAK TU POLAKÓW !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA