REKLAMA

Senat przyjął 20 poprawek do ustawy budżetowej

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lutego 2016 13:09
Senat przyjął 20 poprawek do ustawy budżetowej Senat zakończył głosowania nad ustawą budżetową na 2016 rok (facebook.com/Senat)

Senat zakończył głosowania nad ustawą budżetową na 2016 rok, przyjmując w sumie 20 poprawek. Za uchwałą o przyjęciu ustawy z poprawkami głosowało 57 senatorów, przeciw było 24.

W sumie senatorowie głosowali nad 156 zgłoszonymi poprawkami. Przyjętych zostało 20, przede wszystkim te zarekomendowane wcześniej przez senacką komisję budżetu i finansów publicznych.

Senatorowie zaakceptowali m.in. poprawkę senatora Andrzeja Wojtyły (PiS) o przesunięciu 259 tys. z budżetu MSZ do budżetu resortu rodziny i pracy (chodzi o mniejsze niż przewidywano koszty przedstawicielstwa MRPiPS w Brukseli).

Senat poparł też poprawki Grzegorza Biereckiego (PiS), zakładające przesunięcia 120 zł na potrzeby resortu gospodarki morskiej i 20 tys. zł do działu "gospodarka złożami kopalin".

Niespodziewanie senatorowie poparli także nie zaakceptowaną przez komisję poprawkę senatora Adama Gawędy (PiS), zakładającą zwiększenie wydatków bieżących Prokuratorii Generalnej o 500 tys. zł oraz wynagrodzeń w tej instytucji o 385 tys. zł.

Czytaj też: Senat za zwiększeniem Funduszu Kościelnego o 8 mln zł

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA