REKLAMA

Senat wznowił obrady

  • Autor: PAP/JS
  • 16 czerwca 2016 09:35
Senat wznowił obrady Na koniec posiedzenia zaplanowano głosowania, m.in. nad tzw. ustawą antyterrorystyczną (fot. senat/facebook)

• Po godz. 9 Senat wznowił obrady.
• Senatorowie rozpoczęli prace od wysłuchania informacji o działalności Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.

Ponadto izba zajmie się w czwartek ustawą o działalności leczniczej. Zakłada ona zahamowanie niekontrolowanego przez państwo procesu zbywania udziałów i akcji w szpitalach. Pozwoli także samorządom kupować świadczenia opieki zdrowotnej dla swoich mieszkańców na takich samych zasadach, jak NFZ kontraktuje je dla wszystkich ubezpieczonych.

Aby nie doszło do podwójnego finansowania tych samych świadczeń - przez NFZ i samorząd - dopuszczono finansowanie przez samorząd jedynie tzw. nadlimitów.

Czytaj też: PiS za ustawą antyterrorystyczną bez poprawek, PO przeciw

Senat będzie też pracować nad nowelizacją ustawy o OZE. Przepisy te określą na nowo zasady wsparcia rozwoju energii ze źródeł odnawialnych. Nowela jest kolejną zmianą ustawy o wsparciu odnawialnych źródeł energii; ma pozwolić uzyskać do 2020 r. 15-proc. udział energii odnawialnej w całkowitym zużyciu energii, co wpisuje się w politykę energetyczną Unii Europejskiej.

Ponadto senatorowie zajmą się ustawą odraczającą do 1 stycznia 2017 r. wejście w życie ustawy o administracji podatkowej.

Na koniec posiedzenia zaplanowano głosowania, m.in. nad tzw. ustawą antyterrorystyczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA