REKLAMA

Senat z budżetem na 2017 r. poczeka do rozpoczęcia obrad Sejmu

  • Autor: pap/em
  • 11 stycznia 2017 09:41
Senat z budżetem na 2017 r. poczeka do rozpoczęcia obrad Sejmu Czy będą poprawki budżetowe, czy ich nie będzie, tego jeszcze nie wiem - stwierdził marszałek Senatu (fot.facebook.com/stanislawkarczewski)

Posiedzenie Senatu nie zacznie się od rozpatrzenia ustawy budżetowej na 2017 r., Senat z tym punktem poczeka do rozpoczęcia obrad Sejmu o godz. 12 - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

"Rozpoczniemy od pozostałych punktów (...) rozpoczynamy od punktów niebudżetowych, budżet pozostawimy po godzinie 12" - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski na briefingu przed posiedzeniem.

Dopytywany, w jakiej sytuacji możliwie byłoby przyjęcie przez Senat poprawek opozycji do budżetu, Karczewski odpowiedział: "zobaczymy, co będzie o godz. 12. w Sejmie, jeśli nie będzie woli ze strony partii opozycyjnych nie będziemy postępować wbrew ich woli".

"Czy będą poprawki budżetowe, czy ich nie będzie, tego jeszcze nie wiem, zobaczymy, być może jeszcze partie opozycyjne zreflektują się i być może w ostatniej chwili podejmą decyzję powrotu do propozycji (szefa Nowoczesnej) Ryszarda Petru wprowadzenie poprawek przez Senat. My jesteśmy do tego przygotowani, jesteśmy na to gotowi" - powiedział marszałek Senatu.

Podkreślił, że część poprawek proponowanych przez opozycję jest nie do przyjęcia, ale część poprawek jest "bardzo pozytywna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA