REKLAMA

Senat zajął się przepisami reformującymi system oświaty

  • Autor: PAP/JS
  • 15 grudnia 2016 20:36
Senat zajął się przepisami reformującymi system oświaty Senat nie poparł wniosku senatora Bogdana Klicha (PO), by procedowanie Prawa oświatowego przełożyć na kolejne posiedzenie Sejmu. (fot.senat.gov.pl/Katarzyna Czerwińska)

• Senat zajął się ustawami reformującymi system oświaty.
• Senackie komisje rekomendują przyjęcie regulacji bez poprawek; senatorowie PO chcą ich odrzucenia.

Senat nie poparł wniosku senatora Bogdana Klicha (PO), by procedowanie Prawa oświatowego przełożyć na kolejne posiedzenie Sejmu.

Sejm uchwalił w środę ustawy: prawo oświatowe oraz przepisy je wprowadzające. Zgodnie z nimi zostaną zlikwidowane gimnazja, przywrócone zostaną 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea, 5-letnie technika, a w miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Zmiany rozpoczną się od roku szkolnego 2017/2018.

Senackie komisje Nauki, Edukacji i Sportu oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej na czwartkowym posiedzeniu zdecydowały o zarekomendowaniu ustaw bez poprawek. Senatorowie PO we wniosku mniejszości wnioskują o odrzucenie ustaw, zaproponowali też kilka poprawek, dotyczących m.in. tego, by wpisać gwarancję, że wszelkie koszty, jakie poniosą samorządy wskutek ustawy, zostaną im zrekompensowane z budżetu państwa. PO apeluje, by prezydent Andrzej Duda odmówił podpisania reformy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA