REKLAMA

Senat zajmie się nowelą ustawy o IPN jeszcze na tym posiedzeniu

  • Autor: PAP/JS
  • 31 stycznia 2018 17:12
Senat zajmie się nowelą ustawy o IPN jeszcze na tym posiedzeniu Z harmonogramu obrad wynika, że izba zajmie się nowelizacją ustawy o IPN po rozpatrzeniu projektu zmian w regulaminie Senatu - debata w tej ostatniej sprawie rozpoczęła się po godz. 16.30. (fot. pixabay.com)

Senat jeszcze na tym posiedzeniu zajmie się nowelizacją ustawy o IPN - zdecydowali senatorowie po południu. Nowela wprowadza m.in. kary przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie z okresu II wojny światowej

Za tym, by ustawa została rozpatrzona na tym posiedzeniu głosowało 54 senatorów; przeciwko było 25; jeden senator wstrzymał się od głosu.

O to, by Senat "dał sobie więcej czasu" na prace nad nowelizacją zaapelował szef grupy senatorów PO Bogdan Klich. "Prosilibyśmy o trochę więcej czasu na refleksję nad tą ustawą po to, aby była ona jak najlepsza" - powiedział senator PO.

Czytaj też: Sondaż: Polacy chcą karania więzieniem za zwrot "polskie obozy śmierci"

Senat w głosowaniu zdecydował jednak, że zajmie się nowelizacją jeszcze na obecnym posiedzeniu.

Z harmonogramu obrad wynika, że izba zajmie się nowelizacją ustawy o IPN po rozpatrzeniu projektu zmian w regulaminie Senatu - debata w tej ostatniej sprawie rozpoczęła się po godz. 16.30.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA