REKLAMA

Senatorowie na posiedzeniu. Wysłuchają wystąpienia Piotra Dudy

  • Autor: PAP/JS
  • 09 czerwca 2016 09:57
Senatorowie na posiedzeniu. Wysłuchają wystąpienia Piotra Dudy Senatorowie zajmą się m.in.: ustawą o efektywności energetycznej oraz zmianami w Prawie o szkolnictwie wyższym. (fot. Senat/facebook)

• Senat  po godz. 9 wznowił obrady.
• Izba wysłucha sprawozdania z działalności Rady Dialogu Społecznego, które przedstawi jej przewodniczący Piotr Duda.
• Senatorowie zajmą się m.in.: ustawą o efektywności energetycznej oraz zmianami w Prawie o szkolnictwie wyższym.

Po wznowieniu obrad wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS) poinformowała o rozszerzeniu porządku obrad o nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku.

Ustawa o efektywności energetycznej określa m.in. zasady opracowania krajowego planu działań dotyczącego efektywności energetycznej, zadania jednostek sektora publicznego w tym zakresie oraz zasady przeprowadzania audytu energetycznego przedsiębiorstwa.

Izba zajmie się także nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która m.in. nakłada na uczelnie obowiązek sprawdzania pisemnych prac dyplomowych przed egzaminem z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.

Czytaj też: Sejm zajmie się projektem dot. Rady Mediów Narodowych

Senatorowie rozpatrzą również nowelę ustawy o instytutach badawczych oraz ustawę o utworzeniu 1 października br. Akademii Sztuki Wojennej przejmującej prawa i zobowiązania znoszonej jednocześnie Akademii Obrony Narodowej.

Ponadto izba przeprowadzi drugie czytanie senackiego projektu nowelizacji ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego oraz zajmie się projektem uchwały ws. uczczenia 40. rocznicy wydarzeń czerwca 1976 r. w Radomiu, Ursusie i Płocku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA