REKLAMA

Senatorowie otrzymali zaświadczenia o wyborze

  • Autor: PAP/em
  • 12 listopada 2015 12:18
Senatorowie otrzymali zaświadczenia o wyborze W 100-osobowym Senacie zasiądzie najwięcej przedstawicieli PiS - 61 (fot. facebook.com/SenatRP)

- Jesteście zwycięzcami, zwracam się do pan i pań senatorów, zwyciężyliście w uczciwej, wyborczej rywalizacji. Naród polski przyznał wam laur senatora najjaśniejszej Rzeczypospolitej - mówił podczas wręczania zaświadczeń o wyborze do nowych senatorów wiceszef PKW Wiesław Kozielewicz.

Dodał, że Senat jest najstarszym organem polskiego parlamentu, bo - jak mówił - "jego geneza sięga Rady Królewskiej, czyli grona najbardziej zacnych, zaufanych doradców polskiego króla".

Jak podkreślił wiceszef Państwowej Komisji Wyborczej od 26 lat, od pierwszych wolnych wyborów, Senat "pełni ważną rolę w doskonaleniu polskiego prawa (...) ku zadowoleniu polskiego społeczeństwa". - Prawnicy podnoszą zarzuty, iż jakość polskiego prawa nie jest najwyższa. Senat ma wielkie pole w tym obszarze dla swojego działania - zaznaczył.

Sędzia PKW mówił ponadto, że niektóre inicjatywy Senatu zapisały się w dziejach polskiego ustroju "złotymi zgłoskami", np. wielka reforma samorządowa.

W 100-osobowym Senacie zasiądzie najwięcej przedstawicieli PiS - 61; Platforma będzie miała 34 senatorów, PSL - jednego. W senatorskich fotelach znajdzie się też czworo senatorów niezależnych: Lidia Staroń, Marek Borowski, Jarosław Obremski i Grzegorz Bierecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA