REKLAMA

Senatorowie RP utknęli w hotelu na Ukrainie. Blokował ich Awtomajdan

  • Autor: GP
  • 13 lipca 2016 12:31
Senatorowie RP utknęli w hotelu na Ukrainie. Blokował ich Awtomajdan Polscy senatorowie udzielający wywiadu ukraińskim mediom w pokoju hotelowym, którego nie mogli opuścić. (fot.:facebook.com/senatorjerzywcisla)

● W środę (13 lipca) polscy senatorowie Jerzy Wcisła i Jan Rulewski zostali zablokowani w swoim hotelu na Ukrainie.
● Politycy chcieli rozmawiać z rodzinami osób, które zginęły w Odessie, w czasie starć ukraińsko-rosyjskich.

W środę (13 lipca) polski senator Jerzy Wcisła (Platforma Obywatelska) i jego klubowy kolega Jan Rulewski odwiedzali Ukrainę. Chcieli się spotkać przedpołudniem i porozmawiać z ukraińskimi rodzinami ofiar konfliktu w Odessie. Niestety ich działania przerwała interwencja ukraińskiego Awtomajdanu.

Awtomajdan to zrzeszenie kierowców, które funkcjonuje na Ukrainie od 2013 r. Wspierała działania na rzecz Euromajdanu, tj protestu ukraińskiego społeczeństwa w 2014 roku. Organizacja posiada ośrodki w wielu miastach Ukrainy.

Szczegóły zajścia nie są znane, a z relacji polskich posłów na Facebooku możemy się dowiedzieć, że sytuacja już została względnie opanowana, bo pojawiły się na miejscy służby ukraińskie i przedstawiciel polskich służb dyplomatycznych.

Senator Wcisła zamieścił na Facebooku zdjęcia pokazujące sytuację pod hotelem.

Przedstawiciele Awtomajdanu pod hotelem w którym nocowali polscy politycy, źródło:facebook.com/senatorjerzywcisla

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA