REKLAMA

Senatorowie zakończyli etap pytań do przedstawiciela MS

  • Autor: PAP/JS
  • 21 lipca 2017 15:14
Senatorowie zakończyli etap pytań do przedstawiciela MS Wniosek Martynowskiego poparło 46 senatorów, przeciw było 20 (fot. Senat/twitter)

Po około półtorej godzinie pytań do przedstawiciela ministerstwa sprawiedliwości, które reprezentował wiceminister Marcin Warchoł, Senat przyjął wniosek Marka Martynowskiego (PiS) o zakończenie tego etapu debaty. W piątek od rana Senat dyskutuje nad nową ustawą o SN.

Wniosek Martynowskiego poparło 46 senatorów, przeciw było 20, nikt nie wstrzymał się od głosu. Kilka godzin wcześniej Martynowski złożył podobny wniosek - o zakończenie pytań do sprawozdawców komisji, który także Senat przyjął.

"Składam wniosek o zaprzestanie zadawania pytań do pana ministra Warchoła i przejście do dyskusji. Uważam, że te pytania się powtarzają; (to) w ogóle nic nie wnosi do dyskusji" - powiedział Martynowski uzasadniając wniosek.

Takie rozstrzygnięcie wywołało protesty senatorów PO. Senator Bogdan Klich złożył wniosek przeciwny.

"To jest druga próba, obawiam się, że również skuteczna zakneblowania ust opozycji. A tak naprawdę uniemożliwienia zadawania pytań, do których upoważnili nas wyborcy, bo wyborcy, obywatele, obywatelki chcą wiedzieć, co sądzi ministerstwo sprawiedliwości. Ta ustawa jest niekonstytucyjne, o tym wiemy wszyscy, ta ustawa jest niezgodna z zasadą państwa prawa i o tym wiemy wszyscy, a państwo próbują w ten sposób zamykać nam usta, doprowadzić do tego, żeby Polki i Polacy o tym się nie dowiedzieli" - powiedział Klich.

"Kategorycznie sprzeciwiamy się temu, protestujemy, takie historie nie zdarzały się wcześniej w Senacie. Wcześniej, jeśli były zamykane, to były zamykane listy chcących zadawać pytania, po zapytaniu do wszystkich, kto jeszcze chce zadać pytanie" - dodał.

Obecnie w Senacie przemawia prezes Sądu Najwyższego z Izby Karnej sędzia Stanisław Zabłocki, który poprosił o głos.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA