REKLAMA

Seria odejść z armii budzi niepokój byłego ministra obrony

  • Autor: PAP/MN
  • 23 grudnia 2016 12:03
Seria odejść z armii budzi niepokój byłego ministra obrony PO chce wytłumaczeń od Antoniego Macierewicza. (fot. mon.gov.pl)

• PO będzie domagać się po świętach informacji szefa MON Antoniego Macierewicza na temat serii odejść z wojska.
• Tak poinformował w piątek (23 grudnia) były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak (PO).
• Jego zdaniem, odejścia te świadczą o "głębokim kryzysie i dewastacji" polskiej armii przez Macierewicza.

"Rok rządów Antoniego Macierewicza doprowadził do bardzo głębokiego kryzysu w armii przekładającego się na bezpieczeństwo Polski. Mówiliśmy kilka tygodni temu o 'czarnym roku' podając rozmaite argumenty. Dziś ta sytuacja jest jeszcze gorsza" - ocenił Siemoniak na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jednym z dowodów na to - jak mówił - są odejścia z wojska najważniejszych dowódców. "Wiemy o dymisji dowódcy generalnego, gen. broni Mirosława Różańskiego. Jemu podlega 90 proc. armii, to wybitny dowódca ceniony w Polsce i za granicą" - podkreślił były szef MON.

"Wiemy o stanie dymisji szefa Sztabu Generalnego, gen. Mieczysława Gocuła. Z własnego doświadczenia, z w własnej współpracy z nim mogę powiedzieć, że jest to ten dowódca, który ma znakomite relacje z dowódcami w NATO, jest ceniony" - przekonywał Siemoniak.

Zwrócił uwagę, że niedawno do rezerwy kadrowej został przeniesiony były już szef Inspektoratu Uzbrojenia, gen. bryg. Adam Duda. "To są znaki głębokiego kryzysu w armii, dewastacji tej armii przez Antoniego Macierewicza, bo przyczyny tych dymisji można sprowadzić do tego - nie da się współpracować z kimś kto robi rzeczy, które są nieobliczalne, który kompromituje Polskę za granicą, tak jak w sprawie Mistrali, który zapowiada rzeczy, które są nierealistyczne" - uważa polityk Platformy.

Dlatego też - jak poinformował - Platforma zwróci się o informację szefa MON na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej dotyczącą m.in. serii odejść w armii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Precz!!!!!!!!!!!! 2016-12-25 02:00:30
    Siemoniak mam nadzieję ze odpowiesz za brak kompetencji i DESTABILIZACJĘ Armii Polskiej!!!
  • Dewastator Polskiej Armii 2016-12-25 01:47:50
    Już bardziej nie udolnego człowieka od Siemoniaka nie Zajdziesz!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA