REKLAMA

Siemoniak zaprasza Macierewicza

  • Autor: PAP
  • 14 września 2015 16:07
Siemoniak zaprasza Macierewicza Polska armatohaubica Krab (fot. HSW)

Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej, zaproponował Antoniemu Macierewiczowi - typowanemu jako kandydat PiS-u na ministra obrony - debatę o sprawach bezpieczeństwa. - Cytując klasyka: panie Antoni, pan się nie boi. Zapraszam do debaty - powiedział minister.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wicepremier i minister obrony podkreślił, że sprawy bezpieczeństwa zajmują bardzo ważne miejsce w programie PO. - Uważamy, że nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa Polski i Polaków - powiedział Siemoniak.

Według niego trzeba pokazać, jak największe partie w Polsce widzą sprawy dotyczące bezpieczeństwa - nie tylko państwa, ale także bezpieczeństwa na ulicach, działalności policji - i tego, jak będą dbały o pozycję Polski w Europie i świecie.

- Dzisiaj wpływowy tygodnik, zbliżony bardzo do partii opozycyjnej, jednoznacznie zasugerował, że kandydatem na ministra obrony PiS jest pan Antoni Macierewicz. Chciałbym go wezwać, zaprosić, poprosić o debatę o najważniejszych sprawach bezpieczeństwa Polski. Wydaje się, że wszyscy powinni wiedzieć, jaką wizję mamy, o jakim bezpieczeństwie Polski myśli i mówi Antoni Macierewicz kandydat na ministra obrony - powiedział Siemoniak. - Cytując klasyka: panie Antoni, pan się nie boi. Zapraszam do debaty - dodał.

Kandydatów do rządu wskazuje Jarosław Kaczyński

Tygodnik "W Sieci" napisał w poniedziałkowym wydaniu, że rząd PiS układa nie kandydatka na premiera Beata Szydło, ale szef partii Jarosław Kaczyński, a "nurty jego poszukiwań" ma symbolizować m.in. Antoni Macierewicz jako minister obrony narodowej. Według tygodnika, wiele decyzji wstępnie już zapadło.

O programie PO w kwestii bezpieczeństwa Siemoniak mówił na sobotniej konwencji PO. Stwierdził wtedy, że nie ma bezpieczeństwa Polski i Europy bez Stanów Zjednoczonych. Podkreślił zarazem, że interesem Polski jest też silna Unia Europejska. Dodał, że PO w swym programie wskazuje, jak zapewnić zewnętrzne bezpieczeństwo dla Polski. "To siła własna i siła Sojuszu Północnoatlantyckiego" - powiedział Siemoniak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mirek 2015-09-22 17:50:37
    Siemoniak to ukrainiec niewiele sie rozni od Maciarewicz to takze rusofobREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA