REKLAMA

Sikorski w CNN: apel do Europy o powstrzymanie się od osądu PiS

 • Autor: TM
 • 30 października 2015 07:41
Sikorski w CNN: apel do Europy o powstrzymanie się od osądu PiS PO stała się ofiarą własnego sukcesu, oczekiwań ludzi, by przyspieszyć rozwój jeszcze bardziej - mówił Radosław Sikorski. Fot. youtube.com

Każdy nowy rząd potrzebuje ”miesiąca miodowego”. Musimy teraz dać im kilka tygodni, by ocenić, na ile to były hasła przyciągające wyborców, a jaka będzie rzeczywista polityka PiS - powiedział Radosław Sikorski w wywiadzie dla CNN.

Radosław Sikorski był gościem Christiane Amanpour z amerykańskiej telewizji CNN.

"Miodowy miesiąc" PiS

Były minister i marszałek Sejmu został zapytany m.in. o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który mówił m.in. o pojawieniu się w Europie "bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych chorób".

Każdy nowy rząd potrzebuje takiego "miesiąca miodowego”. Musimy teraz dać im kilka tygodni, by ocenić, na ile to były hasła przyciągające wyborców, a jaka będzie rzeczywista polityka PiS. Apelowałbym do Europy o powstrzymanie się od osądu, choć zgadzam się, że retoryka PiS-u w kampanii momentami była nieprzyjemna - odpowiedział Sikorski.

Wiceprzewodniczący PO przypomniał, że również koalicja PO-PSL sceptycznie podchodziła do "kwot” podziału uchodźców w UE.

Nasz rząd stał na stanowisku, że to powinno być decyzją każdego z państw członkowskich z osobna – mówił.

Porażka PO

Sikorski próbował również wytłumaczyć wyborczą porażkę PO i zwycięstwo PiS, pomimo dobrej sytuacji gospodarczej kraju.

To prawda, że uniknęliśmy recesji, a polska gospodarka wzrosła o jedną trzecią od czasu, gdy nastąpiła. Jednak staliśmy się ofiarą własnego sukcesu, oczekiwań ludzi, by przyspieszyć rozwój jeszcze bardziej - mówił były minister.

Były marszałek Sejmu przyznał, że część społeczeństwa mogła poczuć, iż nie skorzystała na sukcesie gospodarczym Polski.

Wielu młodym ludziom mogło zabraknąć stabilnego zatrudnienia. Ponadto jesteśmy pierwszym rządem w wolnej Polsce, który rządził dwie kadencje, więc po ośmiu latach ludzie po prostu chcieli zmiany - stwierdził.

Wreszcie, przegraliśmy wybory prezydenckie kilka miesięcy temu i to zapoczątkowało pewien niekorzystny proces - mówił Sikorski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • JOZEK 2015-10-31 16:02:17
  TY SWINO W LUDZKIM CIELE ZAMILCZ SZMACIARZU CZERWONY
 • Wawiak 2015-10-30 10:12:08
  Odnośnie groźnych chorób polecam artykuł w portalu "Rynek Zdrowia" dotyczący wzrostu ilości odnotowanych przypadków zachorowań na gruźlicę w Londynie.
 • mario 2015-10-30 08:37:40
  I tak własnie PO przez cały czas karmi świat "tymi bzdurami o swoim sukcesie".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA