REKLAMA

Silesia HR Trends: Śląski rynek pracy może mieć problemy przez migrację i demografię

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl
  • 21 listopada 2016 08:48
Silesia HR Trends: Śląski rynek pracy może mieć problemy przez migrację i demografię 24 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Silesia HR Trends 2016 - największa i najważniejsza debata o śląskim rynku pracy (fot. PTWP)

• Województwo śląskie to czołowy rynek pracy w Polsce.
• Jednak za kilka lat woj. śląskie może czekać poważne zawirowanie, spowodowane niekorzystnymi tendencjami migracyjnymi i demograficznymi.
• Miejsca pracy powstają, bezrobocie spada, a ludzi do pracy brak.

Województwo śląskie to czołowy rynek pracy w Polsce. Region z potencjałem, w którym mieszka blisko 5 mln osób. Dlatego też po raz kolejny, już 24 listopada w Katowicach odbędzie się konferencja Silesia HR Trends - największe i najważniejsze wydarzenie dedykowane śląskiemu rynkowi pracy. A jest o czym debatować, bo region mierzy się z nowymi wyzwaniami.

Woj. śląskie jest drugim największym rynkiem pracy w Polsce. Jak wynika z danych GUS za wrzesień, region jest też w czołówce województw o najniższej stopie bezrobocia. Wyniosło ono we wrześniu na Śląsku 6,7 proc., podczas gdy w całej Polsce utrzymywało się na poziomie 8,3 proc. Lepiej niż na Śląsku jest tylko w woj. wielkopolskim, gdzie stopa bezrobocia wynosi 5,1 proc. (patrz tabela poniżej, dane GUS za wrzesień 2016 r.).

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA