REKLAMA

Siostra Kim Dzong Una przybyła do Korei Południowej

  • Autor: PAP/PSZ
  • 09 lutego 2018 08:18
Siostra Kim Dzong Una przybyła do Korei Południowej To pierwsza taka wizyta od wybuchu wojny koreańskiej. (fot. Shutterstock)

Kim Jo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, w towarzystwie wyższych rangą urzędników północnokoreańskich, przybyła prywatnym odrzutowcem na lotnisko w Inczhon pod Seulem do Korei Południowej.

Wśród przybyłych na ceremonię otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich do Pjongczangu jest również Kim Dzong Nam, będący nominalną głową państwa 90-letni przewodniczący prezydium północnokoreańskiego parlamentu.

28-letnia Kim Jo Dzong, pełniąca eksponowaną funkcję w aparacie propagandy, jest pierwszą osobą z rządzących Koreą Północną klanu Kimów, która odwiedza Południe, a Kim Dzong Nam jest najstarszym urzędnikiem północnokoreańskim, który przybył do Korei Południowej - wyjaśnia agencja Reutera.

W tym roku w związku z zimowymi igrzyskami doszło do przełomowego, pierwszego od dwóch lat oficjalnego spotkania przedstawicieli obu Korei. W czasie uroczystości inauguracji igrzysk sportowcy obu państw mają wystąpić pod wspólną flagą.

W sobotę (10 lutego) prezydent Korei Południowej Mun Dze In spotka się z członkami północnokoreańskiej delegacji olimpijskiej, w tym z siostrą północnokoreańskiego dyktatora.

Oba państwa koreańskie są formalnie w stanie wojny, gdyż trwający w latach 1950-1953 konflikt zbrojny między nimi zakończył się tylko rozejmem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA