REKLAMA

Skargi na Wiadomości do KRRiTV. Poszło o Adama Michnika

  • Autor: GP
  • 25 października 2016 15:23
Skargi na Wiadomości do KRRiTV. Poszło o Adama Michnika Wiadomości TVP znalazły się w ogniu krytyki po emisji materiału nt. Michnika. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odebrała 16 skarg na materiał poświęcony Adamowi Michnikowi w TVP.
• Reportaż, który w krytyczny sposób ocenił działanie opozycjonisty po 1989 roku, był związany z 70. rocznicą urodzin dziennikarza.
• Materiał w TVP o Michniku skrytykowali też dziennikarze, których trudno posądzić o sympatię dla naczelnego Gazety Wyborczej.

Wiadomości TVP znalazły się w ogniu krytyki po emisji materiału, którego bohaterem był Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" i opozycjonista z okresu PRL. Krytyka ta przybrała postać 16 skarg na ogólnopolski program informacyjny TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Liczbę skarg podał portal wirtualnemedia.pl.

Rada zdecydowała się podjąć kroki we wtorek (25 października). Przedstawiciele Rady spotkali się w tym temacie z prezesem TVP Jackiem Kurskim i szefową serwisu dziennika telewizyjnego, Marzeną Paczuską.

Radzie wypracowanie stanowiska wobec jakości i standardów pracy dziennikarskiej w TVP może zabrać kilka dni.

Czytaj: Jak Jacek Kurski został prezesem TVP, ponownie

Materiał, który skrytykowali odbiorcy i środowisko dziennikarskie, był relacją powiązaną z 70. urodzinami Adama Michnika. W materiale poddano w wątpliwość jego osiągnięcia i wkład po roku 1989, posądzono go o udział w aferze Rywina (którą Michnik ujawnił). Dotknięto też osoby jego brata, który w okresie PRL miał (jak sugerowano) skazywać obywateli RP na śmierć.

Piotr Semka i Łukasz Warzecha, prawicowy publicyści, skrytykowali Wiadomości za emisję materiału. Trudno posądzać ich o sympatię wobec Michnika.

Czytaj: Jest nowy zarząd TVP. Zobacz kto będzie rozdawał karty w Telewizji Polskiej

- 70-lecie Adama Michnika spuentuję trafnym cytatem z Bronka Wildsteina: Adam Michnik z pięknego opozycyjnego motyla przemienił się w poczwarkę III RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA