REKLAMA

Sławomir Neumann: Hańba. Polacy będą się wstydzić za taką reprezentację w parlamencie

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lipca 2017 10:27
Sławomir Neumann: Hańba. Polacy będą się wstydzić za taką reprezentację w parlamencie Jest mi wstyd za was - powiedział Sławomir Neumann do PiS (fot.twitter.com/KancelariaSejmu)

Jest mi wstyd za was. Jesteście tchórzami, boicie się zwykłej debaty - powiedział w Sejmie szef klubu PO Sławomir Neumann do PiS po tym, gdy przegłosowano wprowadzenie do porządku obrad projektu ws Sądu Najwyższego.

"Panie marszałku, wysoka izbo, przed chwilą przegłosował pan wprowadzenie pod obrady ustawy o Sądzie Najwyższym, przegłosowaliście wprowadzenie pod obrady ustawy o Sądzie Najwyższym - złamał pan regulamin, nie dopuścił wniosków formalnych" - mówił Neumann do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Odnosił się do tego, że w czasie gdy marszałek przeprowadzał głosowanie posłowie opozycji domagali się głosu wołając, że chcą zgłosić wnioski formalne. Przed głosowaniem ws uzupełnienia porządku obrad marszałek Sejmu przypomniał, że głosowania nie są poprzedzone debatą ani zadawaniem pytań. Gdy już głosowaniu posłowie wołali, że chcą zgłosić wnioski formalne, marszałek powiedział "zaraz będą wnioski formalne".

Czytaj też: Ustawa o Sądzie Najwyższym: PiS wprowadza zmiany w projekcie

"Jest mi wstyd za was, Polacy będą się wstydzić za taką reprezentację w parlamencie i za takiego marszałka - wstyd i hańba. Jesteście tchórzami, boicie się zwykłej debaty, jesteście odważni tylko wtedy, kiedy od Polaków odgradzacie się barierkami i tysiącami policjantów albo strażą marszałkowską - wstyd!" - dodał.

Neumann zwrócił się również o godzinną przerwę na zwołanie posiedzenia klubu PO. "Jest dobry zwyczaj w tym Sejmie, do tej pory był, przyzwoity zwyczaj, że na wniosek klubów takie wnioski były udzielane" - podkreślił szef klubu PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • producentsztuczek 2017-07-18 11:35:40
    Ten pan o niemiecko brzmiącym nazwisku, chciał po prostu zastąpić Szczerbę i wywołać nowy PUCZ oraz OBSTRUKCJĘ PARLAMENTARNĄ poprzez zgłaszanie "wniosków formalnych" oraz "wnioskowanie o przerwę" w obradach. Celem było nie tylko zablokowane głosowania nad ważną ustawą ale sparaliżowanie obrad Sejmu. Stara sztuczka nie wyszła a od 16 grudnia 2016r. nowej, opozycja nie była zdolna wymyślić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA