REKLAMA

Sławomir Neumann: PO chce Polski europejskiej, a nie PiSowskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 05 kwietnia 2017 09:39
Sławomir Neumann: PO chce Polski europejskiej, a nie PiSowskiej Chcemy Polski rozumianej jako kraj, gdzie obywatel ma swoje prawa - powiedział szef klubu PO (Sławomir Neumann, (fot.facebook.com/slawekneumann)

W piątek (7 kwietnia), podczas dyskusji nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, Grzegorz Schetyna przedstawi część pomysłów programowych Platformy Obywatelskiej - zapowiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

• 7 kwietnia Grzegorz Schetyna przedstawi część pomysłów programowych Platformy Obywatelskiej.

• Rozmawiamy z ekspertami jak budować Polskę po PiS-ie, bo to będzie państwo w wielu elementach zdewastowane przez PiS - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

• Jak podkreślił Platforma chce Polski, która nie jest państwem opresyjnym.

"Rozmawiamy z ekspertami jak w poszczególnych elementach budować Polskę po PiS-ie, bo to będzie państwo w wielu elementach zdewastowane przez PiS" - powiedział w radiu TOK FM Neumann, pytany o piątkową debatę nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Zaznaczył, że będzie to "pierwszy taki moment" , by przedstawić część założeń programowych Platformy. "Wystąpi Grzegorz Schetyna i kilka elementów z naszego programu także pokaże" - dodał poseł.

Neumann podkreślił, że PO chce Polski "europejskiej, a nie pisowskiej. "Chcemy Polski rozumianej jako kraj, gdzie obywatel ma swoje prawa, gdzie państwo nie jest państwem opresyjnym dla obywatela, dla przedsiębiorcy, dla nauczyciela, dla ucznia. Jest państwem które ma pomagać, a nie przeszkadzać" - wymieniał.

Czytaj też: PiS rządzi chaosem w kraju i w Sejmie

Z kolei wiceprzewodniczący PO Borys Budka podkreślał w Polskim Radiu 24, że debata nad wotum nieufności to okazja, by przedstawić zarzuty, jakie ma opozycja wobec rządu. "Konstruktywne wotum nieufności to przede wszystkim przedstawienie zarzutów dlaczego rząd chce się odwołać oraz przedstawienie tego, co innego chce zaproponować kandydat na premiera i dlaczego jego rząd będzie lepszy niż to, co jest do tej pory" - powiedział Budka.

Dopytywany czy spodziewa się "niespodzianek" podczas głosowania nad wotum, zaznaczył, że "dużo zależy" od posłów Kukiz'15. W jego ocenie "jest to ugrupowanie, które do tej pory w zdecydowanej większości wspiera rząd". "Jeżeli mówią o tym, że są opozycją, to być może kilku posłów z +Kukiza+ naprawdę taką opozycją jest, ale gdy przychodzi czas próby, zdecydowana większość głosuje za rządem" - ocenił poseł.

Sejm będzie debatował nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu w piątek w godzinach 9-12; tego samego dnia odbędzie się głosowanie.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło PO złożyła w Sejmie 24 marca. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. We wniosku PO szczegółowo opisuje zarzuty ugrupowania wobec zdecydowanej większości członków obecnej Rady Ministrów, w tym trzech wicepremierów: Mateusza Morawieckiego (jednocześnie ministra rozwoju i finansów), Piotra Glińskiego (resort kultury i dziedzictwa narodowego) oraz Jarosława Gowina (nauka i szkolnictwo wyższe).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kuczysta 2017-04-05 11:32:27
    Platforma "obywatelska" - czytaj: POkrętacze z Neumanem i Schetyną na czele, liczą jeszcze na Kukiza, bo KOD już musi pomagać sobie. Mają jeszcze Tuska w Brukseli ale to i tak za mało aby legalnie obalić ten Rząd. Chyba, że wymyślą jakiś nowy pucz Wielkanocny, bo "grudniowy" wyszedł, jak wyszedł.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA