REKLAMA

SLD. Kongresie Lewicy: Ponad 1000 osób, 50 organizacji

  • Autor: GP
  • 18 listopada 2016 14:08
SLD. Kongresie Lewicy: Ponad 1000 osób, 50 organizacji Lewica doznała rok temu (2015) największej swojej porażki. Partie lewicowe nie przekroczyły 8 proc. progu wyborczego do Sejmu, który jest wyższy dla komitetów koalicyjnych. (fot.:facebook.com/krzysztof.gawkowski)

• W Warszawie, w sobotę (19 listopada) będzie obradował Kongres Lewicy.
• Jak wynika z relacji polityka SLD Krzysztofa Gawkowskiego, można spodziewać się ponad 1000 osób na lewicowym spotkaniu.
• Lewica szuka pomysłu na siebie po przegranej w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

- Oprócz partii politycznych są ruchy miej­skie, fundacje stowarzyszenia, związkowcy, spółdzielcy, są rów­nież osoby indywidualne, które zgłosiły się z całej Polski - mówił o zbliżającym się  Kongresie Lewicy Krzysztof Gawkowski (SLD). Wywiad z nim dla "Trybuny" ukazał się w piątek (18 listopada).

-  Wstępną deklarację kongresową podpisało ponad 50 podmiotów. Liczyliśmy, że w Kongresie będzie uczestniczyło 700-800 osób, ale na dwa dni przed Kongresem zarejestrowało się ponad 1000 uczestników.

Polityk zaznaczył, że listy nie są zamknięte, co prognozuje kolejne zgłoszenia.

Z optymizmem Gawkowski patrzy na nadchodzące lata (2018 i 2019). Co nie znaczy, że w jego wypowiedziach panuje "hurra optymizm".

- Cieszę się, że w jednej sali uda się nam zgromadzić tak wiele osobowości, taką masę potencjału intelektualnego, skupionego na rozmowie o wspólnej idei. Ten Kongres Lewicy, od samego początku, w samej swej idei niósł w sobie takie przesłanie, że możemy przychodzić z różnych stron, że możemy różnić się, co do tego, jak powinna wyglądać lewi­cowa oferta, ale niemniej jednak wszyscy, bez względu na to, skąd przychodzimy - czy jesteśmy liberalnymi socjaldemokratami, czy otwartymi socjalistami, czy może tworzymy postępowe ruchy lewicowe - mamy swój wspólny mianownik, coś, co nas łączy. To jest program lewicy - skomentował zbliżające się spotkanie polityk SLD.

Ponieważ Sejm VIII kadencji jest zdominowany przez polityków prawej strony sceny politycznej, przed Kongresem Lewicy wielkie wyzwanie.

- Lewica będzie silna tylko wtedy, gdy będzie słuchała ludzi, kiedy będzie razem z nimi na ulicach - mówił działacz SLD. - Od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości namawiam do tego, żeby lewica nie siedziała w gabinetach...

Kongres Lewicy odbędzie się 19 listopada w Warszawie. To spotkanie nie zostało ograniczone  tylko do polskiej sceny politycznej i można się na nim spodziewać także europejskich gości. W planie społeczno-politycznego spotkania są: wystawy, panele dyskusyjne (np.: "Rzeczpospolita Różnorodności").

Kongres odbywać się będzie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Politycy i ludzie lewicy będą obradować od godz. 10. do 17.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wili 2016-11-19 14:21:26
    pani nowacka gdyby nie byla tak cyniczna i zbuntowana na wsyskich i wszystko to moze by w 10procentach by dorownala swoje wspanialej mamieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA