REKLAMA

SLD popiera celników w sporze z Ministerstwem Finansów

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 13:36
SLD popiera celników w sporze z Ministerstwem Finansów Sojuszu Lewicy Demokratycznej staje po stronie celników. (fot.: Lukas Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Sojusz Lewicy Demokratycznej zaakcentował swoje poparcie dla Służby Celnej.
• Celnicy protestują i negocjują nowe warunki funkcjonowaniu służby wobec planów resortu finansów.
• SLD zaznacza, że sytuację celników miały regulować nowe przepisy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Sojusz Lewicy Demokratycznej solidaryzuje się ze związkowcami, którzy w sporze na linii celnicy - resort finansów, walczy o pracę przedstawicieli służby. Obrazem tego sporu były zeszłotygodniowe manifestacje celników w Warszawie.

Politycy pozaparlamentarnej partii piszą na swoich stronach internetowych:

- Domagamy się zrównania funkcjonariuszy Służby Celnej w uprawnieniach z innymi funkcjonariuszami służb mundurowych. Przede wszystkim domagamy się realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 marca 2015. Trybunał orzekł, że z racji wykonywanych funkcji celnikom należą się takie same uprawnienia, jak innym funkcjonariuszom służb mundurowych, w tym przede wszystkim prawo do przechodzenia na emeryturę w wieku 55 lat po 25 latach służby.

Czytaj: Kukiz poparł ustawę PiS, wytłumaczył dlaczego

Ponadto SLD zwraca w swoim stanowisku uwagę na niebezpieczny wiek funkcjonariuszy Służby Celnej: - Przypominamy, że przed wyborami PiS obiecał wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z marca 2015 roku.Podkreślamy, że Służba Celna zapewnia jedną trzecią dochodów budżetu państwa. Za kilka lat połowa funkcjonariuszy będzie miała ponad pięćdziesiąt lat, co zmniejszy skuteczność służby i pod znakiem zapytania postawi bezpieczeństwo wpływów do budżetu państwa. Ambitny program polityki społecznej państwa wymaga maksymalizacji ściągalności danin publicznych. W przeciwnym razie budżetowi państwa grozi katastrofa - alarmuje partia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA