REKLAMA

SLD przygotowuje się do Europejskiego Kongresu Lewicy

  • Autor: GP
  • 19 października 2016 12:26
SLD przygotowuje się do Europejskiego Kongresu Lewicy Europejska lewica spotka się w listopadzie. (fot.:youtube.com)

• Politycy SLD byli w połowie tygodnia (18 i 19 października) w Brukseli.
• Rozmawiali w stolicy Belgii z politykami Parlamentu Europejskiego i konsultowali Europejski Kongres Lewicy.
• SLD w czasie wizyty głośno wyrażało też zaniepokojenie w związku z sytuacją kobiet w Polsce.

Politycy SLD, w tym lider formacji Włodzimierz Czarzasty byli gośćmi Parlamentu Europejskiego. Politycy odwiedzili europejskie instytucje w Brukseli we wtorek i środę (18 i 19 października). Czarzasty uznał szereg spotkań, które odbył we wtorek za bardzo owocne.

Polityk SLD spotkał się np. z Martinem Schulzem - przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. - Mam przyjemność poinformować, że partie europejskich socjalistów, tj. wszystkie partie socjaldemokratyczne, będą współorganizatorami Kongresu Lewicy - powiedział Czarzasty.

SLD zdało też informację politykom w Unii o sytuacji kobiet w Polsce.

Czytaj: Kalita (SLD) przypomina o sprawie marihuany

- Otrzymaliśmy moralne wsparcie w tej sprawie - kontynuował polityk. SLD chce referendum w kraju w kwestii aborcji. - Proponujemy Polkom i Polakom by sami, bez pośrednictwa mądrej albo głupszej partii się wypowiedzieli - podkreślił polski polityk.

SLD podziela pogląd wszystkich europejskich partii socjaldemokratycznych w sprawie umowy handlowej UE - Kanada. SLD zaleca rządowi wstrzymanie się z radykalnymi i szybkimi decyzjami w sprawie CETA. Ten temat też był obecny w czasie wizyty polskich polityków w Brukseli i może pojawić się na omawianym kongresie lewicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA