REKLAMA

Słowacy: trzeba dać szansę partii Kaczyńskiego

  • Autor: PAP
  • 28 października 2015 10:17
Słowacy: trzeba dać szansę partii Kaczyńskiego W kampanii PiS wyraźnie brakowało antyniemieckiej retoryki – zauważa dziennik. Fot. facebook.com

Jeszcze zbyt wcześnie na wieszczenie nacjonalistycznego i antyeuropejskiego zwrotu w polskiej polityce po wygranej PiS, choć w przeszłości podobne obawy były uzasadnione - pisze liberalny słowacki dziennik "Sme", komentując wynik wyborów w Polsce.

Europejscy komentatorzy powinni wstrzymać się jeszcze z wyrokowaniem o nacjonalistycznym i antyeuropejskim zwrocie, który po zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości miałby zmienić Polskę i całą Europę - podkreśla gazeta w komentarzu.

Zdaniem "Sme" podobne obawy są wprawdzie uzasadnione "pełną ekscesów przeszłością partii Kaczyńskiego", ale "okoliczności są obecnie inne niż w latach 2005-2007".

Słowacki dziennik dopuszcza możliwość, że obecnie sprawdzić się może powiedzenie, iż nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Wskazuje przy tym na przykład, że w kampanii wyborczej "wyraźnie brakowało antyniemieckiej retoryki".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA